• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
GEORGI5959 - специалист
Не е по-добре малката, защото там ще бъркаш на половинката половината. Отговора е, че лопатките, които бъркат бетона са монтирани неподвижно към крушата и за да става самото разбъркване на материала, трябва да се сваля отвора надолу под ъгъл. При повече материал, изтича на земята.
White wolf - помощник
Разбрахте колега. Тия дни сигурно ще лизинговам една 190 литрова от Практикер в Пловдив
zz_stefanov - майстор
Понеже наближава сезона на бетоните, се подготвям за покупка.
След много четене на мнения тук (просто няма с кого да се консултирам близките ми), прецених, че за мен е подходяща най-малката възможна на пазара. За сега намирам това http://www.praktiker.bg/bg/Beton-mixers ... 5/p/478589 , но преди съм попадал и на по малки - около 90 л.

Ще ви бъда благодарен за оговори на тези въпроси:
Има ли някой опит с тея руските?
Попадали ли сте напоследък на такива с обем от 90 л. (че аз към днешна дата не намерих) ?
Може ли да се очакват някакви промоции преди сезона на бъркане на бетона или да вземам на цените на каквито са в момента?

Моля ви не ми препоръчвайте по голяма, защото ставало по бързо. Ще работя сам, а и гледам вече да не си претоварвам кръста, та ще бъде на дребно и бавно, а и ще ми е от значение да е малка за последващо съхранение и транспорт. :)
iva6ki - специалист
Моята е същата големина една количка разтвор. Моята от метро я взех следи излизат на промоции.
Гост - специалист
zz_stefanov написа:
Моля ви не ми препоръчвайте по голяма, защото ставало по бързо.
Не ти препоръчвам по- голяма!

Молбата ти е изпълнена.
zz_stefanov - майстор
Днес взех това DAEWOO 120l 550W за 349лв. на промоция от бриколаж. Не я намирам в сайта им та ви я показвам от тук https://el-instrumenti.bg/index.php?rou ... ct_id=2505 Независимо от марката е китайска. Не съм я монтирал още, но скоро ще открия сезона на бетона. :)
maleeeestrax - специалист
Успех но за да тръгнат нещата първото бъркало се прави с бира и кюфтета. :rock:
Чираче - майстор
Съседа имаше подобна, с чугунен зъбен венец. Много голям шум вдигат при работа. Възможно е да имаш проблеми със съседите заради тракането.
zz_stefanov - майстор
Поставили са няколко шайби на вала с които да се регулира зацепването на зъбните колела, но мисля, че не са регулирали нищо. Като оставя всичките шайби контактуват само скосените повърхности на зъбите. Мисля да ги намаля, но пак да оставя поне 2-3 мм луфт от към върха на зъбите. Не съм сигурен дали съм прав.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: