• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
maleeeestrax - специалист
Направило ми е впечатление при доста модели че контактната повърхност на зъбите е доста малка.Явно изделието не е прецизно направено и ако се увеличи зацепването най-вероятно ще заклини и ще спре да се върти но нищо не пречи да опиташ. :rock:
zz_stefanov - майстор
Не трябва да допускам да се заклинва. Гледах едно клипче за тези руските Denzel, там си я продават като барабана е монтиран върху носещата дъга. При мен са отделно в кашона, а в инструкцията изобщо не се споменава нещо по въпроса (тя и без това не отговаря на модификацията която са сложили в кашона, но пък са си измили ръцете, че си запазват правото на това :) ).
koveslav - майстор
Всички барабани по малко бият и затова се предвижда реглаж.Трябва да се проследи луфта за един пълен оборот на венеца и да се регулира да не заклинва в точката в която луфта е най-малък.Ако при това положение в точката в която луфта е най-голям зъбите зацепват малко,може да се наложи да се подлага и на венеца,или да се направи някаква корекция в зависимост от начина му на закрепване.
zz_stefanov - майстор
Така и направих, оказа се, че всичките шайби са необходими. Така обаче в голямата си част зъбите опират само на скосената част. Тъй ще е. :)
Аз поне на тая и намирам кусури, но това взех с това ще карам.
Чираче - майстор
Снимката на моята бетонобъркачка е от процеса на изработването. Нямам по-нова. Задвижването е от мотор-редуктор и верига с предавателно отношение 1:1 с 25 об/мин. В предния край бурето се търкаля върху 3 ролки с гумена периферия по престърган на струг заварен пръстен. Най-големия шум е при разбъркване идващ от филца. От снимката се вижда как "опитно" съм намерил центъра на тежестта, за да може да е най-удобно за работа при изсипването.

Прикачен файл

P5010025.jpg
P5010025.jpg (97.31 KиБ) Видяна 3935 пъти
zz_stefanov - майстор
О четох в другата тема по твоя проект, но не разполагам с такъв железарски капацитет да го изпълня, а и нямам толкова за леене :)
White wolf - помощник
Колеги аз преди две седмици купих FERROSS на промоция от Практикер - 240 литра за 549 лв. Сглобих я, но още не съм работил с нея. Прави ми впечетление, че на едно място сякаш венеца лека се отклонява от зъбното колело на двигателя, не излиза извън колелото просто леко мръдва( сякаш венеца не е идеално кръгъл). Не знам дали го обясних правилно и не знам дали не е от това, че е празно бурето, но ако някой се е сблъскал с такова нещо, моля да сподели. Разгледах я подробно, но не виждам да подлежи на регулиране и нещо подобно.
theagent - специалист
И аз погледнах руските в Практикер, обаче попаднах и на доста негативни отзиви в Русия за този модел (200-л Дензел)

На това руско видео се вижда яко биене на чисто нова машина

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1jLuM0OCAMo[/youtube]

А в коментари към него се твърди, че това е доста често срещано явление, причинено от запресована накриво ос на бурето, както и че изделието в същност било китайско.
zz_stefanov - майстор
Моята (китайското DAEWOO) я сефтосах. Та при въртене се забелязва, че на места зъбите са по-дълбоко зацепени, на други по-плитко. Като се изхабят малко може да снема една от коригиращите шайби.
При моята поне радиално биене не се забелязва.
Тука една Limex в последните кадри на клипчето се вижда какво радиално биене има https://www.youtube.com/watch?v=_NGKU_qTCQU , та май не трябва да се шашкаме излишно :)
maleeeestrax - специалист
Подлежи на ремонт а и вие няма бетонови възли да отваряте. :rock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Бетонобъркачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: