Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,
След много перитепии и невъзможността да си намеря детайла отникъде реших да си го направя сам. Става въпрос за гумено уплътнение не много сложно като форми и евентуално нуждаещо се само от UV защита. Имам детайл-а, който е леко закъсан и мога да го използвам, за да направя калъпа и после да си излея нов. Въпроса е от какво да е калъпа. Гипс, двукомпонентен силикон или нещо друго? После някакъв каучук ли да търся или друго? Моля, дайте ми някакви съвети как ще стане най-добре. Ако имате някакви доуточняващи въпроси съм насреща.
MASTER - специалист
От метал се правят матриците за каучук.
Тъй като се нагряват до към 150 градуса ;)

Има и по лесни за обработка материали за гарнитури - но говори със химик какво е подходящо да се ползва в рвоя случай.
maleeeestrax - специалист
Кажи за какво е това уникално уплътнение и дай снимки па може да измислиме нещо. :? :rock:
tsenkov - специалист
Ако е гумено забрави за гипс, силикон и т.н...За единични бройки може да се направи матрица и от алуминий.Качи снимка да видим за какво става въпрос. Какво му е толкова уникалното че го няма на пазара?
dikata1975 - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=1o1lAa7OX1Y


Само като идея.Ако е с плосък профил с подходящ силикон може да пробваш,нищо не губиш.

Тема "Помощ за калъп и изливане на детайл" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: