Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nsk88 - помощник
Здравейте

Понеже сега като се топи снега и мястото където паркирам колата става супер кално . Искам да насипя освен нещо като чакъл за да не е толкова кално - става въпрос за временно - после като се позатопли времето ще си го направя с бетон.
Колко пари би ми излязло да насипя чакъл 2,5x5 m и каква дебелина да е слоя? Как точно да го направя - мястото е под наклон. Мога ли директно да насипя чакъл,да го поизравня и директно да си паркирам с колата?
Дайте и други идеи - в смисъл с друг евтин материал освен чакъл
SEV - специалист
Гледай поне чакъла да е с разлина големина,може малко и каменно брашно.Само чакъл с по голяма дебелина на слоя,мисля,че ще ти затъва колата.Съседа направи следното.Коловозите ги разшири и ги запълни с чакъл и отгоре каменно брашно,стана като асвалт.Останалата част я коси от време на време,изглежда добре.
igt - специалист
Изчакай още две седмици и направо си положи бетон. Ако си го правиш сам се консултирай с някого за подложката/основата и направо действай.
Ако ти го правят "майстори" си говори направо с тях и по въпроса на темата.
Един съвет от мен /без да знам какъв ти е наклона и пр./ положи си в бетона там където минават гумите на колата отоплителен кабел и ще се родиш, сложи му и термо реле.
Навремето баща ми не искаше да слагаме нищо и сега си бия главата с един наклон и само рина и чопля лед, защото неутралните препарати против лед са много скъпи.
krasi92 - майстор
Има и готови пластмасови паркинг елементи
iliya_i - майстор
krasi92 написа:
Има и готови пластмасови паркинг елементи
Има и бетонни. http://toplivo-varna.com/product-2646.html
infomar
Ако имаш наклон полагане на чакъл какъвто и да е той директно върху калта няма да ти помогне - личен опит. Колата ще затъва в него след няколко минавания. Когато е валяло.... става лошо.
Аз намерих евтини стари бетонни колове от изкоренено лозе - дължина около 2.50 и страна 10 см. Наредих ги един до друг върху постелка от чакъл с междина между тях за икономия няколко сантиметра, която запълних със ситен чакъл. Под тях напреки, на 50 см. от краищата им, поставих по един кол та да легнат над него. Стана добре и колата няма проблем, стига да не е заледено, но ако изхвърля снега от тях веднага след навяването му, лед не се получава.
Дължината на коловете е достатъчна и покрива отстоянието между гумите. Мислех да полагам бетон, но сега не виждам смисъл.
Изображение

п.с.
при купуване на пясък и чакъл, проблемът не е цената му, а превоза - той е с цена повече от тази на чакъла.
При мен един пет тонен камион пълен с чакъл или пясък ми излиза около 95 лв при превоз от около 20 км.

Тема "Евтино паркомясто в двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: