• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dark_8877 - напреднал
Здравейте на всички! Дойде време за поставяне на ламинат в хола , но установихме нещо , което бяхме пропуснали досега. подовата замазка е напукана доста, незнам каква е причината , много ми е странно, но големия проблем е че на влизане в хола в дясно има ивица около 1,5 метър широка и достига до прозорците чак. Останала част от стаята има леки неравности но са 2-3-4мм максимум , а в тази част разликата започва от 8мм и достига на места до 1,3см. Какво мога да направя? Тапетите вече са налепени , а и търся нещо по-евтино но сигурно като вариант, цялостна подова замазка ще се проточи доста, а бях готов да слагам ламинат / но в тази ситуация под натиска на тежестта на мебели ще скърца много/. Може ли с лепило да се подравни само частта която е много зле , дайте съвет какво може да се направи.

Прикачен файл

IMG_20170217_153607.jpg

Прикачен файл

IMG_20170217_153227.jpg

Прикачен файл

IMG_20170217_153209.jpg

Прикачен файл

IMG_20170217_153132.jpg

Прикачен файл

IMG_20170217_153121.jpg
maleeeestrax - специалист
Купуваш подложка за паркет и я изправяш до стената за да запазиш тапетите и след това със саморазливна замазка на някоя българска фирма по-евтина.И не е лошо преди замазката да сложиш един грунд.На края подложката за паркета я слагаш на пода. :rock:
dark_8877 - напреднал
Саморазливната се прави на цялата площ нали, интересува ме има ли решение за проблемния участък без цялостна интервенция, а и ми трябват 7 торби по минимум 20 лв , което не е много малко. Не съм наясно може ли да се направи някаква замазка в този участък само и ако да с какво?
igt - специалист
Аз съм правил с теракот частични шпакловки/замазки на пода след добрите майстори, но тогава не знаех за саморазливната замазка.
Не ти пречи да вземеш например три чувала и за пробваш по най-неравните участъци. След това вземаш подложка 3 и 5 мм. фибранова и действаш.
Но преди всичко това е добре да се консултираш с майстора, който ще слага ламината, ако това си ти да продължаваме темата.

И в двата случая изчакай за изсъхне.
dark_8877 - напреднал
Благодаря! НА последния въпрос да мисля сам да го редя ламината, но не съм убеден дали ще успея да сам да подравня пода и как точно да го сторя. Очаквам още съвети, ако може тествани. До колегата не разбрах добре какви са частичните шпакловки с теракот след майсторите , ако може да обясним, Благодаря на всички предварително!
marian1 - майстор
Виж вземи си един дълъг мастар и си забъркай материал (саморазливна или рядък теракол) . Теглиш мастара по пода и където има нужда ( свети под него) попълваш - така се прави твоето желание.
Това е с две думи как се прави работата
dark_8877 - напреднал
Предложиха ми го това с лепило по-рядко да го направя, един приятел вика ще стане, а пък другия с него вика купи си циментова замазка , лепилото щяло да почне да се рони след една година, не знам вече, набирам още инфо по въпроса
dark_8877 - напреднал
намерих някаква рецепта някой чувал ли е?

"Рецепта за 30 м2 саморазливна замазка с дебелина 2 мм.,правена на два пъти в голям леген:

вода 5 л, хиперпластификатора на Фло 0,250 мл.,цимент 42,5 R бързовтвърдяващ 12,5 кг. пясък 30 кг.Това е за 15 м2,затова се прави още веднъж за останалите 15 м2
Отмерваш водата в легена и добавяш с разбъркване хиперпластификатора.Разтваря се напълно,бързо и лесно. Добавяш цимента и разбъркваш с дрелка с подходяща бъркалка до получаване на циментово мляко,добавяш пясъка и доразбъркваш до консистенция наподобяваща боза. Изливаш на пода и тя се саморазлива.Регулираш си нивото,ако се налага с уреда от снимката и така 2 пъти. След 24-48 часа може да си редиш теракота"

това е от една статия
dark_8877 - напреднал
май най- евтино да се хвана или майстор с обикновена циментова замазка от готовата по магазините
igt - специалист
Правихме с баща ми перлитена замазка /вода, пясък, цимент и перлит/. Участъците в помещенията, където ходехме се бяха изронили. Купих ламинат с вкл. монтаж. Монтажникът каза,че че няма да монтира докато не изравня пода. Забърках теракот с повече вода, сложих и по два канчока с пясък в кошчето. Купих 40 или 60 см. маламашка и разливах във видимо изронените участъци и заглаждах с маламашката и така. Изчаках 10 дни и се обадих отново за монтаж. Човека се съгласи и така.
Гледам че сега има саморазливни и някакъв валяк с бодли таралеж.
  • 1
  • 2

Тема "Изравняване на под преди полагане на ламиниран паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: