Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Възможно ли е шпакловка да се изшкури с виброшлай,за да се спести праха от шкуренето на ръка?
Gnus - специалист
Възможно е да се изшкури с виброшлайф, но не се спестява нито труд (разбирай време), нито прахоляк.
nikolov333 - майстор
..да не говорим, че вероятността да се прешлайфа прекалено някъде или да се надере шпакловката, обезсмисля цялото упражнение.
Има си специализирани машини за шлайфане, но и с тях може да стане проблем :idea:
http://www.onlinemashini.bg/cat/23/dova ... i-i-tavani
Благодаря за отговорите.За специализираните машини ясно.Въпроса е че за 1 коридор макар и доста голям не ми се дават толкова пари за такава машина.Имам една стара прахосмукачка която така или иначе ще върви на балканто идеята е преди да замине да взема едно вибро или ексцентър шлайфче с шкурка 220 и да свърша работа.Като основната идея е да се избегне праха...Иначе съм наясно че на ръка ще стане най добре.
nikolov333 - майстор
По-добре с ексцентър тогава, но ако намериш жираф под наем(зависи къде си, но в София дават за по 16лв.на ден) или от познат бояджия е по-добре..
lyubohar - майстор
Съмнявам се старата прахусмукачка да свърши работа.
Прахът ще е толкова фин,че ще затлачи филтрите и няма да работи.
kolev_k - специалист
А каква е целта на шкуренето? Каква дебелина искаш да отнемеш?Или подравняване на неравности?А прахосмукачката има голяма вероятност да я прецакаш.
Трябва да се изгладят стените след зален SHEETROCK.Не е кой знае колко много но на места трябва да се мине и след това латекс...Прахосмукачката е от тези с каните с хепа филтър който се мие.Проблема и е че с времето всмукателната и мощност намаля и отдавна има нова и тя не се ползва.Та идеята е да свърши няква работа преди да е хвърля в мазето или казана.Между другото да питам за нещо който видях в един познат.Налепил си е с тези декоративни тънки стиропорени плоскости за таван освен таван и стените.След това е минал с латекс и е станало учудващо добре.А доколкото ми каза и доста бързо без прахоляк и тн. Някой виждал ли е правил ли е.Може ли да се направи за вътрешна стая и като цяло за мнение....
radius - майстор
Шийтрока пада с поглед, взимай едно ръчно шкурило и не се занимавай с глупости. Говорим за 1 коридор, предполагам не е 20м.
nikolov333 - майстор
+1..и шийтрока хич не е добре, да се шкури машинно, защото може да стане по зле..

Тема "Шкурене на шпакловка с виброшлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: