• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
preslav - майстор
KingLin написа:
Нашите врати са като показаните по-напред с вертикалните профили и също не са провиснали. Единствения проблем е линейното разширение лятото и входната порта започва за се отваря трудно.
Във форума от време на време се появява една жена, която току задава въпроси за неща, които аз лично не приемам за женска работа - последно си беше купила ъглошлайф, който и се сторило, че върти в обратна посока. Казвам го защото някой може да се присети за кого става дума. Та въпросната мацка правеше ремонт на балконското си остъкляване и питаше какъв диск да ползва и как да направлява ъглошлайфа, за да заглади заварката, която пречи на свободното затваряне на прозорците. После публикува снимки на свършеното - беше се справила перфектно. Щом една жена може, би следвало и ти да можеш с малко наблюдения и елегантно пришлайфане да отстраниш проблема с "трудното" отваряне. Силно препоръчително е аглошлайфа ти да е малък, а дискът за шлайфане на метал. Ако затягането е голямо шлайфаш и единия и другия вертикал защото вероятно не знаеш каква е дебелината на стената на профилите, от които е изработена портата ти. Има голяма вероятност затягането да е само в определени точки, а не по цялата дъжина - просто огледай къде боята е надрана и първо шлайфай там.
Чираче - майстор
il_iliev написа:
По всяка вероятност не си си бъркал в джобовете толкова пъти колкото заварки съм направил :lol: За инженер си се справил повече от добре, някои и толкова не могат, а за провисналата врата, сухата земя и на град се радва. Дерзай и ще се научиш кое как се прави :partyman:
Не знам какво да отговоря :? Направо ме матира :lol: Ако беше показал нещо, изработено лично от теб, щеше да е добра база за сравняване на уменията ни. Ама едва ли ще покажеш :lol:
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Значи от инженер общак не може да се стане, а не кво ни разправяше Чирака преди, че инженера може безпроблемно да се преквалифицира в каквото и да е. Може таратанци :lol: ....Инженера си остава инженер за цял живот.

"Много врати съм направилвярно е....е малко са кривислучва се, но мен това не ме дразнитака е.....можех да ги оправя ама за кво" ......да не съм те чул повече да търсиш кусури на някого не приемам ултиматуми :-D
Направил съм много неща, показвам. Ти какво си показал?
preslav - майстор
Винаги съм се чудел от къде иде тая неприязън на "общаците" към инДжИнерите?
Чираче - майстор
il_iliev написа:
Крилото към малката порта е провиснало ....

Проверих :? Зрителна измама :lol: Ето и снимка. Има малък дефект с боята, но вратата е правена преди 12 г. все пак. :lol:

Прикачен файл

P1010376-1.jpg
P1010376-1.jpg (80.98 KиБ) Видяна 1122 пъти
djendov - специалист
preslav написа:
Винаги съм се чудел от къде иде тая неприязън на "общаците" към инДжИнерите?
Залагам на генетично заложено в славянските народи.
Егати темата...надмина всичките ми очаквания.
Andri01 - майстор
Има хора,които не могат да си представят,че някой знае повече от тях,в дадена област! А това си е просто: инженерите на времето са учили,докато общаците са обикаляли дискотеките. С това не искам да превъзнасям едните ,нито да принизявам другите. Във всяко стадо си има изключения.
radius - майстор
Аз като любител на математиката, да ви питам как от правоъгълник ще стане ромб хехехех
За мен правилен е на Чирачето начина, защото при натиск, диагонала може да се огъне като дъга, но при опън трябва да се разтегли като локум, за да поддаде.
djendov - специалист
radius написа:
Аз като любител на математиката, да ви питам как от правоъгълник ще стане ромб хехехех
За мен правилен е на Чирачето начина, защото при натиск, диагонала може да се огъне като дъга, но при опън трябва да се разтегли като локум, за да поддаде.
В моя съпромат нищо не пишеше за локуми :? Пак съм спал...
Не е нужно да се разтяга, достатъчно е само да се скъса заварка. Причини колкото искаш...
А и ако не се лъжа, заварките (необработени в последствие) са по-податливи на ръжда.
А тези, които не са виждали електрожен, а не вярват на заварчици без 10 години стаж в корабостроителния, то могат спокойно да пробият няколко дупки и да използват болтове. Трябва да си луд, да избереш този вариант, ама и доста луди мнения прочетох до тук..та знае ли човек ?!
Плъзгаща се порта.Съедини двете крила на портата (така и така вече са направени, под тях монтирай няколко метални ролки да се движат по винкел с "мустаци"в бетона.Така твоята порта ще е устойчива на натоварване и ще се отваря колкото ти трябва. А когато поискаш я направи и с ел.задвижване.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Как да направя 2 големи дворни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: