• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
cholev - майстор
И аз помислих за плъзгаща ама ако му потрябва да отвори по цялата ширина, къде отиват вратите.
Иначе сега правих две на работилницата, но с ролки на горната част. (вратата виси на ролките, а те опират върху П профил) Става екстра. Ролки от 'малмук' 80мм специално за плъзгащи врати с лагер. Има няколко размера
Andri01 - майстор
Ролките за плъзгащи врати са с ъгъл 110 гр. и за предвидени да работят върху винкел. Вътре са с 2бр. радиални лагери 2Z.
cholev - майстор
Е нямах винкел и сложих П. Плъзга се ролката по едната страна. Не виждам проблем. Движи се леко
Andri01 - майстор
Важното е да върши работа и да е здраво. А долу как са вратите ти ?в канал ли се движат? Да се избегне клатенето им в страни.:)
cholev - майстор
Основата на вратата е метал квадрат 30х30х2. В единия край влиза в същия П ката при ролките. т.е вратата при напълно затворена е на около 10сантима в това П, което е толкова дълго, че, при плъзгане до края отворено вратата все още да не напуска П-то
Andri01 - майстор
Ами-прави и автоматика и дистанционно! :)
preslav - майстор
radius написа:
Аз като любител на математиката, да ви питам как от правоъгълник ще стане ромб хехехех
За мен правилен е на Чирачето начина, защото при натиск, диагонала може да се огъне като дъга, но при опън трябва да се разтегли като локум, за да поддаде.
Разбира се, че от правоъгълник може да стане ромб - изискването е само правоъгълника да е с равни страни. Аз много добре те разбирам какво искаш да кажеш, макар че математиката никога не ми е била любима, но все пак съм чувал какво е това ПАРАЛЕЛЕПРИПЕК. Бисерите са безброй, но не за това ми беше думата сутринта.
Извинявам се, че доразвивам въпроса си за неприязънта на "общаците" като те цитирам, но нали нямам право на две последователни мнения, че използвам случая да се доизходя по въпроса за глупавите инженери, които стоейки с ръцете в джобовете взели че измислили заваръчните агрегати. Та мисълта ми беше за онзи дето направил километри заварки докато тъпоумниците измислят електрожена, рутиловите, стоманените и дървените електроди. Малко приказката ми прилича на оная дето руснаците твърдели, че крушката не е измислена от Едисон, а от руския крепостен селянин Изобретенцев, на който му писнало слизайки от печката да стъпва на гърба на телето и да рита шишето със самогона, че си направил лампа, ама ток още нямало и за това изобретението му не е патентовано.
Според мен когато говорим за кое е първичното кокошката или яйцето е редно да уточним и за кои кокошки и яйца говорим. Българските инженери сами са си виновни, че допускат производителите на домати, краставици, вълна и агнета да оценяват инж. Ганев. Не упреквам никого, само си мисля, че е крайно време всеки да вземе, че да си погедне в собствената паничка - да вярно е, че един Мерцедес струва колкото един кораб с домати, но ако не знаеш как да правиш Мерцедеси е по-добре да гледаш домати (и от тях има нужда). "Направи си сам" го разбирам като да се спасяваш сам когато никой занаятчия не ти обръща внимание, разбирам го като хоби, развлечение, уплътняване на свободното време, но в никакъв случай като средство за икономия - всички знаем, че хобито е едно от най-скъпите удоволствия.
В заключение ще кажа, че има инженери и инДжИнери, майстори и майсторчета, доктори и лекари, учители и даскали или да цитрам народа "по-добре пръв на село, отколкото послден в града" - предпочитам да отглеждам най-добрите овце в региона, отколкото да се правя на заварчик в дърводелския цех.
Keresteliev - специалист
preslav написа:
....- предпочитам да отглеждам най-добрите овце в региона, отколкото да се правя на заварчик в дърводелския цех.
=D>
KingLin - майстор
cholev написа:
И аз помислих за плъзгаща ама ако му потрябва да отвори по цялата ширина, къде отиват вратите.
Иначе сега правих две на работилницата, но с ролки на горната част. (вратата виси на ролките, а те опират върху П профил) Става екстра. Ролки от 'малмук' 80мм специално за плъзгащи врати с лагер. Има няколко размера
По този начин ни е вратата на помещението за дърва. Проблем е когато падат листата и зимата като завали мокър сняг - иска постоянно чистене. За гаражна порта със ел задвижка бих избрал долното водене по винкел а горе само стабилизатор.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Как да направя 2 големи дворни врати" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: