Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
Nikolay_a написа:
В Пловдив съм, но не е проблем и до София да отида.
Щом си от Пловдив, отиди в магазина за мебелен обков. Намира се по пътя за Карлово, малко след светофара на Ален мак, в дясно. Има всякакви механизми за плъзгащи врати. Но толкова груба изработка, каквато търсиш, там няма. Можеш да се разходиш и до Баумакс - там има всякакви ролки.
wanderer - специалист
  • колега, виж тези ролки. реално изглеждат много по добре от снимката. след прешлайфане и боядисване язвите ще изчезнат, лагерувани са. размери - диаметър 60 мм, дебелина 19 мм, канал 5,5х8 мм. лагерите са поспечени, но ако мислиш че ще ти са от полза пиши да ти ги пратя срещу поет транспорт. в по големите складове за метали извършват и разни услуги - рязане, огъване, абкант, и др. разтърси се, сигурен съм че ще намериш решение.
Прикачен файл:
17357503_1644714878891621_1567231138_o.jpg
17357503_1644714878891621_1567231138_o.jpg (102.59 KиБ) Видяна 2870 пъти
tarlyo - специалист
Метални ролки в/у метална релса - звука ще е дразнещ. По-добре да са от тефлон или подходяща пластмаса, като на автоматичните врати.
wanderer - специалист
текстолит също става. боядисва се без проблем. аз не схванах от снимката тази врата само на горната релса ли виси? има ли някви направляващи които са на долния край?
Вратата изцяло виси, отдолу има само един обърнат Т профил, широк 3-4 см, който влиза в издълбан жлеб във врата отдолу и я държи да не се клати.
Най вероятно ще се опитам да намеря готови ролки от някакъв не-метален материал по магазините, а другите неща ще ми ги направят, понеже не са изобщо сложни.
preslav - майстор
Nikolay_a написа:
Вратата изцяло виси, отдолу има само един обърнат Т профил, широк 3-4 см, който влиза в издълбан жлеб във врата отдолу и я държи да не се клати.
Най вероятно ще се опитам да намеря готови ролки от някакъв не-метален материал по магазините, а другите неща ще ми ги направят, понеже не са изобщо сложни.
И ролките ще ти направят от какъвто искаш материал, но пак ти казвам - погледни страничната врата на някой бус (конструкцията е идентична с това, което искаш - вратата виси на горната лайсна, а долната е само водач.
Чираче - майстор
Nikolay_a написа:
Вратата изцяло виси, отдолу има само един обърнат Т профил, широк 3-4 см, който влиза в издълбан жлеб във врата отдолу и я държи да не се клати.
Най вероятно ще се опитам да намеря готови ролки от някакъв не-метален материал по магазините, а другите неща ще ми ги направят, понеже не са изобщо сложни.
Ако намериш готови ролки, гледай да са с по два радиално-аксиални лагера. Подобни ролки съм виждал в Баумакс. Има и други тънкости, ама...
preslav - майстор
Чираче написа:
Nikolay_a написа:
Вратата изцяло виси, отдолу има само един обърнат Т профил, широк 3-4 см, който влиза в издълбан жлеб във врата отдолу и я държи да не се клати.
Най вероятно ще се опитам да намеря готови ролки от някакъв не-метален материал по магазините, а другите неща ще ми ги направят, понеже не са изобщо сложни.
Ако намериш готови ролки, гледай да са с по два радиално-аксиални лагера. Подобни ролки съм виждал в Баумакс. Има и други тънкости, ама...
Искаш ли да се поясниш защо лагерите трябва да радиално-аксиални и защо трябва да са два?
Чираче - майстор
preslav написа:

Искаш ли да се поясниш защо лагерите трябва да радиално-аксиални и защо трябва да са два?
Мога да обясня. Това и принцип в лагеруването. А ти сериозно ли питаш?
wanderer - специалист
аз питам сериозно. ако са радиални, набити със нужния натяг и при нужда осигурени със зегерка къде е проблема? то ясно че не знаем масата на вратата, но колко да е - 30 - 40 кг? натоварването е радиално. единични лагери zz са му достатъчни. стига с тези филми, това не е бронирана врата.

Тема "Механизъм за плъзгаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: