Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!

Решил съм да си направя плъзгаща врата, подобна на тази от снимката по-долу. Все ще намеря някак си дърводелец за дървените част, но никъде в България (дори онлайн) не мога да намеря механизъм, който да е като този от снимката. Не е нужно да е същия, даже може да не е и черен, просто да е от този тип - с видим метал.

Изображение

Изображение

Ако някой знае откъде мога да закупя подобен механизъм, ще съм много благодарен! Аз единствено намирам в Амазон, за около 200лв и не се знае дали изобщо ще могат да ми го доставят до България...
preslav - майстор
Какво те притеснява в "механизмът" - да не говорим, че има и по-елегантни решения, при това в готов вид?
preslav написа:
Какво те притеснява в "механизмът" - да не говорим, че има и по-елегантни решения, при това в готов вид?
Може ли да ми дадеш пример за готово решение, защото се скъсах да търся и нищо не намирам. Иначе искам видът да е подобен - леко винтидж-старинен, но не е проблем да декорирам готов механизъм.
preslav - майстор
Nikolay_a написа:
preslav написа:
Какво те притеснява в "механизмът" - да не говорим, че има и по-елегантни решения, при това в готов вид?
Може ли да ми дадеш пример за готово решение, защото се скъсах да търся и нищо не намирам. Иначе искам видът да е подобен - леко винтидж-старинен, но не е проблем да декорирам готов механизъм.
Разбира се, че мога щом веднъж съм го казал, но там винтиджа се губи - загледай се в плъзгащите се врати на бусовете!
Иначе в твоя случай можеш спокойно да ползваш 1/2 цола тръба, 2 планки, 2 ролки (изработени от стругар - може да има и готови).
tarlyo - специалист
"Дорма" имат такава система за стъклени врати, но вида и не е това, което търсиш.

Изображение
Чираче - майстор
Nikolay_a написа:
Здравейте!

Решил съм да си направя плъзгаща врата, подобна на тази от снимката по-долу. Все ще намеря някак си дърводелец за дървените част, но никъде в България (дори онлайн) не мога да намеря механизъм, който да е като този от снимката. Не е нужно да е същия, даже може да не е и черен, просто да е от този тип - с видим метал.

Изображение

Изображение

Ако някой знае откъде мога да закупя подобен механизъм, ще съм много благодарен! Аз единствено намирам в Амазон, за около 200лв и не се знае дали изобщо ще могат да ми го доставят до България...
Тия железа ли струват 200 лв.? Бафмааму......
Чираче написа:
Тия железа ли струват 200 лв.? Бафмааму......
Те струват 30-40 долара , ама доставката е двойно..
preslav - майстор
Чираче написа:
Nikolay_a написа:
Здравейте!

Решил съм да си направя плъзгаща врата, подобна на тази от снимката по-долу. Все ще намеря някак си дърводелец за дървените част, но никъде в България (дори онлайн) не мога да намеря механизъм, който да е като този от снимката. Не е нужно да е същия, даже може да не е и черен, просто да е от този тип - с видим метал.

Изображение

Изображение

Ако някой знае откъде мога да закупя подобен механизъм, ще съм много благодарен! Аз единствено намирам в Амазон, за около 200лв и не се знае дали изобщо ще могат да ми го доставят до България...
Тия железа ли струват 200 лв.? Бафмааму......
Не бе пич, тия железа са 20 лв. останалото е акъл как да набуташ подобно нещо на незнаещия клиент. Същото е като отидеш при адвокат за консултация от 10 мин. - колко струват приказките и колко струват знанията??? Не се обиждай, но на 14-15 ти си се учил да заваряваш, а друг се е учил как да ти го сложи - не се сърди, че сега ти го слагат докато заваряваш!
Имам познат Поп (отец), като бил на твоите 14-15 се замислил какъв да стане - стигнал до извода, че от всички по много, но Попове малко, та сега си ебе попадията, пие си ракията и хич не го е еня за екзистент минимума.
професионал - специалист
Къде местообитава автора на темата ако може да каже?
В Пловдив съм, но не е проблем и до София да отида.

Тема "Механизъм за плъзгаща врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: