• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
muhala - майстор
Аз съм с 5 броя ЛЕД панели (кръгли) по 6W. В банята е осветено като стадион.
Работят с инпулсни "трафчета". Инсталацията е трипроводна с ДТЗ за банята. Корпусите са защитно занулени. Вече над година няма проблеми с тях.

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
nikel - специалист
Ето моята лед 21вата,само дето боб не съм чистил. Много съм доволен по точно скъпата.

Прикачен файл

20151111_174536.jpg
20151111_174536.jpg (74.17 KиБ) Видяна 979 пъти
nikolov333 - майстор
miker написа:
Здравейте, след два неуспешни опита да постигна желаната осветеност в банята си, реших да потърся съвет тук.
Имам 6кв.м. баня. Сложих 5 луни, с по 35W халогенки, с 200W траф към 12V...не ми бе достатъчно, може и повече.
Махнах всичко, реших да пробвам с LED, сложих 5 крушки по 6W (в магазина ме посъветваха, че ще е по светло), 480lumen, с 30W траф към 12V...не беше по-светло, дори напротив, а бялата светлина направи банята ужасно бледа. Отново свалих всичко и съм на път да го сменям пак.
Въпросът ми е да сложа ли 5х50W халогенки, с 250W траф към 12V? Или има еквивалентно или по-добро LED решение???

Благодаря предварително!
Важно е какви са телата на луните ти и с какъв цокъл са..? Предполагам цокъла ти е GU5.3 MR16/12V щом си бил с халогенки пробвай тези 7W/3000К/560lm
Аз у нас съм с 6 такива + лед ленти на около 12кв.м. площ и мисля, че 5 бр.за 6кв.м. ще са ти идеални. Сравнявах ги с халогенки 50W и са почти равностойни, като осветеност, но халогенките се сменят често, понеже греят, а и харчат повече, макар че за баня харченето не се брои.. Ако се поръчат от сайта, който съм дал в линка няма да имаш проблем да ги върнеш, ако не ти харесат, а при рекламация, ако ползваш куриери, поемат транспортните разходи..много са коректни!
Иначе с 5 лед панела по 9-12W, ще можеш да бродираш в банята, но ще ти е проблем монтажа, а и не са на 12V..така че нямаш много варианти.
  • 1
  • 2

Тема "Осветление за баня на 12V" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: