• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
нед мар 19, 2017 11:18 amfbr написа:
Едва ли ще идва някой на проверка, ако няма сигнал от съседи. А за сградата, важно е какво се води по документи, а не какво е моментното състояние. Ако плащаш данък сгради и на скицата излиза че има сграда, можеш да възпроизведеш подобна сграда. Хората по същата процедура построиха сграда в Морската градина във Варна, пред очите на целия град, не ми се търси линк сега.
Здравей ,
Разчитам да ми помогнеш и на мен.Имам къща,тухла,с основш но пети,45 кв.м,нанесена в кадастъра ,без строителни документи.Плащам данъци за нея.Води е масивна жилищна сграда.Тя обаче е в много тежко състояние.Искам да я поправя или да ползвам петното,за да я стегна.Стените са разцепени и къщата се е килнала.Как да постъпя?
Търся всякакви мнения и идеи,МОЛЯ ! :? :rolleyes:
нед мар 19, 2017 11:18 amfbr написа:
Едва ли ще идва някой на проверка, ако няма сигнал от съседи. А за сградата, важно е какво се води по документи, а не какво е моментното състояние. Ако плащаш данък сгради и на скицата излиза че има сграда, можеш да възпроизведеш подобна сграда. Хората по същата процедура построиха сграда в Морската градина във Варна, пред очите на целия град, не ми се търси линк сега.
Здравей ,
Разчитам да ми помогнеш и на мен.Имам къща,тухла,с основш но пети,45 кв.м,нанесена в кадастъра ,без строителни документи.Плащам данъци за нея.Води е масивна жилищна сграда.Тя обаче е в много тежко състояние.Искам да я поправя или да ползвам петното,за да я стегна.Стените са разцепени и къщата се е килнала.Как да постъпя?
Търся всякакви мнения и идеи,МОЛЯ ! :? :rolleyes:
нед мар 19, 2017 9:00 ammaleeeestrax написа:
Според последните промени в ЗУТ е позволено да се прави подпорна стена до 1.2м. без разрешение .Плътна ограда 2м. си се води строеж-трябва проект и разрешително.Пробвай да искаш разрешение за основен ремонт и може и да мине без да идват.От комшиите ако имаш отстояния не ти трябва разрешение. Относно цените всяка община си ги определя .:rock:
Здравей,по кой член от ЗУТ може да се прави подпорна стена 1.20 без разрешение?
Руди - майстор
пет мар 29, 2019 1:59 pmpvdpvv написа:
Здравей,по кой член от ЗУТ може да се прави подпорна стена 1.20 без разрешение?
Строежите, за които не се изисква разрешение за строеж са изброени в чл. 147 от ЗУТ.
Изискванията относно оградите са подробно описани в чл. 48.
пет мар 29, 2019 5:17 pmРуди написа:
пет мар 29, 2019 1:59 pmpvdpvv написа:
Здравей,по кой член от ЗУТ може да се прави подпорна стена 1.20 без разрешение?
Строежите, за които не се изисква разрешение за строеж са изброени в чл. 147 от ЗУТ.
Изискванията относно оградите са подробно описани в чл. 48.
Благодаря
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет за разрешително" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: