Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
preslav - майстор
Илчо Илиев написа:
preslav написа:
vlado79 написа:
Та въпросния м"А"тор...дадох на стругар да му нареже резба на оста и да ми направи 2 шайби и слагам камък.Също така ще направя и кръгла плочка с дебелина 5мм с подобна шайба закрепена за нея да си я навивам и на нея да лепя шкурка.Което стане по добре..това ще е.Ако ли не стане нищо...ба ли кво да го праа и си купувам едно шмиргеле и да приключвам сагата.
Що не ходи по вторичните (посъветваха те от Кубрат), можеше да изпадне нещо за без пари, а то с тези резби и кое на къде се върти не се знае какво друго може да ти изпадне.
Хубавото на тия мотори е,че са реверсни,на където ти е кеф,на там върти.... :-D
Мен ако питаш (ама не ме питаш) най-хубавото на тези мотори е, че са без пари, а са без пари защото не стават за нищо друго освен за това, за което са били предназначени! Компромисно стават и за някой кръжок по ТНТМ, но и такива кръжоци вече няма.
Илчо Илиев - майстор
Прав си, не ме питаш,а автора на темата, вярно е,че са строго специализирани,но мисля,че тоя форум беше....направи си сам,а за това,че са без пари..погледни из обявите...


Не знам за теб, но на мен ми е кеф да си направя някоя машинка от ''подръчни'' материали, не,че не мога да си купя,но се губи тръпката, и за това влизам в този форум...

:partyman:
vlado79 - специалист
Абе не споря , че са недъгави обаче ми е странно защо ги засичам и за по 50 лева в OLX...
Както и да е...ще опитам да видим ще излезе ли домашно шмиргеле от него щото така и така всичко до тук ми е без лев дори.Ако ли не стане...то е ясна работата...ама ако може да ми точи бутгийте и на жената инструментите за садене на бурени значи е добре :)
Илчо би ли ме светнал как да сменя реверса ако е необходимо?
С конденратора или... ? Благодаря.
viewtopic.php?f=11&t=55151
Тук е мотора и посоките и всичко :)
Илчо Илиев - майстор
Преди време си играх с тая задачка и гледах точно от тая тема, по спомен, разменяйки кабелите се обръщаше и посоката...
И на мен токовете не са ми силната страна и гледам какво са писали майсторите, за което съм им благодарен :prayer:
soto - специалист
Отлей си я и на стругар леенето става с за около 30мин.Аз така правя събирам алуминий ,от квадратна кутия 10/10см.резнах 40см.и го затапих,....Дръжка....Огнеупорни тухли....Бензинова лампа и форма за стопилката и не забравяй алуминия обича СОЛ за да се пречисти от примесите

Тема "Колело за шмиргел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: