• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте на всички!
Имам следния проблем. Преди седмица си купих "камина на газ" втора ръка и не обърнах внимание ,че е на метан.Закарах е на лятната къщичка и е запалих. Започна да къди като нафтова печка,черен дим,стъклата почерняха и веднага е спрях. При мен се използва пропан, а в последствие разбрах ,че "камината" е на Метан! Четох по други форуми за хора с подобен проблем и до колкото разбрах дюзата за метан била с по голям отвор от тази за пропан. На моята дюза пише 110 , разбрах че има и някакво съотношение метан:пропан. Какво може да се направи по въпроса? Ако се смени дюзата да ли камината ще заработи нормално или? Живея в Холандия и не можах да намеря такъв вид дюза, може ли да се направи на струг,ако изобщо има смисъл.В краен случай ще си е оставя за паметник понеже ми се връзва с интериора ;О) Благодаря на отзовалите се предварително https://www.stokertje.nl/faber-pallas-a ... oCRV7w_wcB ето и камината
Последна промяна от Gliganeze на вт мар 28, 2017 11:33 am, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Гугъл какво казва?
Antonii - майстор
Производителя на камината би трябвало да предлага такав дюза.
ig_ivanov - специалист
След като метановата дюза ти е 110, пропановата трябва да е или 90 или 80 (0.90 или 0.80мм отвор).
kolcho - специалист
Gliganeze написа:
Живея в Холандия и не можах да намеря такъв вид дюза
Не знам холандски, но точно за минута открих ето това:
http://www.speurders.nl/overzicht/wonin ... 07433.html, мисля че е решението за твоя случай!
Успех!
didoni_ - специалист
Едните са за метан,другите за пропанбутан.

Прикачен файл

dyuzi-gaz-metan-500x500.JPG
dyuzi-gaz-metan-500x500.JPG (44.39 KиБ) Видяна 1726 пъти

Прикачен файл

dyuzi-gas-407-500x500.JPG
dyuzi-gas-407-500x500.JPG (41.49 KиБ) Видяна 1726 пъти
Гледах снимки в интернет че отвор 115 метан отговаря на 80 пропан. Туко що им писах на тези от обявата,днеска би трябвало да отговорят.Благодаря на всички за бързата реакция...Дано да свършат работа. Някой може ли да ми каже как се качват снимки тука?
didoni_ написа:
Едните са за метан,другите за пропанбутан.
Тези мисля са а готварска печка.
chapara - майстор
viewtopic.php?f=15&t=5265&hilit=%D0%9A%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8
Здравейте!
Днеска ми тоговориха от холандската обява,където колегата по горе ми беше показал,Казаха ми,че не могат да помогнат понеже камината била стар модел.Вчера разговарях с едни българи и ми казаха да сваля апарата ( не знам как се казва точно, където е дюзата) и един приятел се прибира до Варна. В Елдом има ли сервиз, и може ли да ми преправят целият апарат да стане на пропан.Някой да е чувал за подогна услуга, защото още не съм се свързал с Елдом и не знам да ли правят такива неща.Утре най вероятно ще се обадя да проверя.
  • 1
  • 2

Тема "Може ли Метанова печка да стане Пропанова?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: