Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
vilpk - напреднал
Здравейте,

Имате ли представа това което ползват в това клипче:


дали се предлага в България ? Става на въпрос за нивелиращи винтове - може да се ползват за пускане на летви за дъсчена рамка на крива стена и съответно коригирането по вертикала (спрямо стената и спрямо другите елементи от рамката). Мерси ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами с винтове за директен монтаж не става ли бе Бате?
vilpk - напреднал
ср окт 28, 2020 12:27 amLazarGanev написа:
Ами с винтове за директен монтаж не става ли бе Бате?
Ами аз ако знаех как става нямаше да питам :mrgreen: То принципно шпилка и две гайки могат да свършат работата и т.н В смисъл фантазияте ми е богата, но съм аматьор в тази област и питам какво има налично и какво може да се ползва сравнително лесно като налично по магазините решение.. Мерси !
kozl - майстор
Винтове - рапиди за дърво. Щайби пак от дърво. Или стругован прът и нарязан на филии или шперплат към 10 мм и с коронка да се прорязват щайби или без центрираща бургия или центриращата бургия да е с по малък Ф от рапидите.
Само че ... ако тухлите не са плътни :shock:
Ке фатат ли рапидите :?

А да и по-добре да затриеш дублираната тема. :roll:
vilpk - напреднал
Другото е с нераздувно ПУ лепило да ги лепа летвите ама изравняването става мама миа... то въпроса е, че повечето стягат сравнително бавно а няма кой да ги крепи на положение :? Гледах сега, че последните години (докато не съм барал по ремонтната част :-D) някакви бързо стягащи са измислили ..
miliad - майстор
То в тоя клип се ползва точно винт за директен монтаж и дървена шайба. Но е приложим само при тънък метален профил.
шоп - майстор
Винт за директен монтаж или дюбел + дървен клин вършат същата работа
burd - специалист
Просто си пускаш майките на топки предния ден и готово. Това е приложимо, но в тухли единички. И пак не бих им ав доверил.
Действай си по стандартната процедура. Само си виж разстоянията да не стане трапецовидно помещението. Ако се наложи да бързаш- ръсиш гипс по разтвора, дето държи майката и след 10мин си готов за бачкане.

Тема "Нивелиращи винтове в БГ ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: