Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Joro T - специалист
Здравейте на всички ентусиасти,
налага ми се да си купя електрожен за любителски цели, а съм незапознат с тоя тип техника и искам вашето мнение. Ще се ползва за домашни цели - да си заваря асмалък, стелаж за мазата решетка за прозореца на мазата и др. домашни цели. Спрял съм се на Krakra 150 , но не съм сигурен добър ли е, ще ми свърши ли работа. Ще ми се да го поръчам по Интернет, но не съм сигурен кои сайтове са надеждни и поемат гаранционен и следгаранционен сервиз. Изобщо каквото се сетите по тая тема и за тия цели които съм написал пишете, съветвайте, критикувайте ме - ще съм ви мн. благодарен. Също и маска ще ми трябва да си пазя очите - дайте мнение кои са добри и удобни и кои не. Ще чакам отговорите ви с нетърпение.
Благодаря предварително!
ESPACE - майстор
Каква Кракра бе човек, 21 век сме. Я пиши едно лично на dragozow тук във форума да ти препоръча машина. Поне ще си сигурен че ще върши работа и гаранцията е ок.
smokee - специалист
За мен като про. заварчик и наследник на заварчик с 40г+ стаж класиката за любителско ползване е Крака (кофите) + Вежен.Не убеждавам никого.Всеки има право на мнение :)
il_iliev - напреднал
Joro T написа:
Здравейте на всички ентусиасти,
налага ми се да си купя електрожен за любителски цели, а съм незапознат с тоя тип техника и искам вашето мнение. Ще се ползва за домашни цели - да си заваря асмалък, стелаж за мазата решетка за прозореца на мазата и др. домашни цели. Спрял съм се на Krakra 150 , но не съм сигурен добър ли е, ще ми свърши ли работа. Ще ми се да го поръчам по Интернет, но не съм сигурен кои сайтове са надеждни и поемат гаранционен и следгаранционен сервиз. Изобщо каквото се сетите по тая тема и за тия цели които съм написал пишете, съветвайте, критикувайте ме - ще съм ви мн. благодарен. Също и маска ще ми трябва да си пазя очите - дайте мнение кои са добри и удобни и кои не. Ще чакам отговорите ви с нетърпение.
Благодаря предварително!
Ето ти една "Кракра" :wink: http://www.argo-market.com/Products/Details/1281
Къде са 5 кг, къде са 20 кг да мъкнеш "Кракра", не бих го понесъл :-D а и имаш 4 години гаранция и безупречен сервиз.
Joro T - специалист
Наясно съм, че има много добри и професионални електрожени, но бюджетът ми е ограничен и уредът няма да го ползвам професионално. Отново казвам, че не съм наясно с тези машини и за това не разбирам и кое е лошото на кракра. Ако може постнете линк да прочета някои основни неща или някой да обясни с няколко реда.Предварително мерси за съдействието!
ESPACE - майстор
Че тя нова Кракра е по скъпа от инверторен електрожен. Всичко му е по-добро на инверторния, повярвай ми. А на колегата с класиката му пожелавам да си я носи и ползва още много години. Късно е явно за него. За теб обаче не е, с тази кракра си на път да си купиш фитнес уред, който с нищо не е повече електрожен от инверторния от линка.
kolev_k - специалист
Здравейте!Темата е за любителски,но ще я ползвам за този:http://www.praktiker.bg/bg/Welding-mach ... 0/p/481960
Който го дават за профи употреба.Някой има ли такъв,ползвал ли е такъв,и ако да-да каже отзиви!И какви електроди са най-подходящи.Много ще съм благодарен.Израелско производство е.
torbalan - Дървен философ
И аз мисля, че най-добре да се консултираш с Драгозов...

По-лош вариант от Кракра с Вежен ми е трудно да си представя.

За около 200 лева може да се куи инвертор с гаранция с всички нови технологии в него.
Не се пали по големите тоци. Почти никога няма да ти трябва ток над 140 ампера....

Като гледам в олх-а за втора ръка кракра искат 190 лева. Абсурдно е просто...
Joro T - специалист
Благодаря на всички, които отговориха. От коментарите разбирам, че Кракра е тежък около 20 кг. и по-скъп. Илиев публикува линк към инверторен китайски електрожен, за което благодаря. Цената изглежда прилична. Носят се слухове обаче , че евтините китайски електрожени с новата лека технология прегрявали при малко по-продължителна употреба. Кракра пък найстина била "бетонен туч", но пък не прегрявала. Лош опит имам с китайски машини. ПРеди година купих ъглошлаф на скил, който хич не беше евтин почти 100лв. и за половин година ми направи кръгов огън (тогава незнаех какво е) и ми гръмна в ръцете - рязал съм тънки винкели и съм си точил мотиката на село. Дочух че евтините инвертор електрожени нямали стабилност на тока при заваряване или незнам как да се изразя и заварките им не били добри. А за тези инверторни електрожени бутилка с CO2 нужна ли е? Сигурен съм, че задавам глупави въпроси и вие като майстори им се смеете докато ги четете, но до сега не съм се занимавал с тея неща. Кое е вярното от всичко това до тук? Мерси за отделеното време за съвети.
atanasov2004 - специалист
Привет! Колега повярвай ми :) За коледа си взех от г-н Драгозов - едно сладурче - АРГО-МИНИ 140 А-ами оказа се супер машинка за любителско заваряване. Хубави меки кабели и тежи колкото старото зарядно за акумулатор :-D Купих му и чанта за 10лв от Лидъла и всичко се побра в нея. Много компактна машинка- лесно пали, хубава дъга и хубави заварки. Гаранция - 4 г за 209лв. Дори и маската с която върви си върши работа/ макар да имам друга/. Не съм рекламен агент но което си е хубаво - просто си е хубаво....Успех ти желая. :-D

Тема "Любителски електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: