Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Qnko21 - помощник
Привет Майстори !!
Намислил съм за у нас на няколко места да направя малко облицовки на няколко стени та се чудих как става самото отливане на камъка и с какви смеси да го забъркам . И самия цвят как да го докарам . Видях как става калъпа но сега ми трябва самата смес и боя .. Благодаря !

Прикачен файл

917_0.jpg
917_0.jpg (65.87 KиБ) Видяна 2385 пъти
maleeeestrax - специалист
Трябва ти самият калъп и вибромаса.Поставяш калъпа на вибро масата наливаш сместа и си готов .Тук във форума има тема как се прави масата. :rock:
MamaMy - майстор
Имам един бивш колега който от 20 години е в САЩ и се занимава точно с отливки на всякакви видове изкуствени камъни, водопади и тем подобни. Знам, че е изкарал някаква специална дизайнерска школа на някакъв италианец. Всичко което прави е от полимер който в последствие се оцветява и лакира. При нас основно се практикува копиране и отливане с циментови смеси.
ИванИ - напреднал
Има различни готови модели, които лесно ще монтираш.
mimilisa - специалист
Ще облицовам южна фасадна стена с камък и се чудя естествен ли да търся или изкуствен. За естественият ясно, но при изкуственият има много красиви предложения , но се питам боите му, колко са издържливи във времето?
Замислих се след като видях нова мазилка на южна фасада, как само за едно лято избледня видимо от другите стени.
Какви впечатления имате от издържливост на изкуствен камък на атмосферните условия?

Тема "Облицовъчен - изкуствен камък" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: