Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте пичове , никога не съм се занимавал със стройтелство обаче имам ентусиазма да съживя тази стара стая. Имам обаче някой неясноти. Искам да купя интериорна врата от този тип
ЦЪК
И да я монтирам, но ще слагам гипсокартон и тъй като стените са много криви и предстенната обшивка за гипсокартона ще излезе много напред не знам как да догодя вратата да изглежда добре, да я обърна както се обръщат прозорци или някак може да се изнесе напред до нивото на гипсокартона който ще сложа. Също така трябва да направя някакво стъпало на входа защото свалих нивото на стаята от горе с гипсокартон и компенсирах от доло като изкопахме повечко земя и изляхме бетон.
Дали ще трябва да къртя касата , казаха ми ,че не е добра идея тъй като е керпич и ще стане страшно, а могло някак да се сложи новата в/у старата каса, но нищо не разбрах моля ви за помощ и идеи как най-лесно да го направя и най-добре!

Информация за къщата:
Стените са от керпич и дебел слой мазилка, пода беше сгуробетон вече е здрав бетон с арматура, тавана беше рогозка сега съм сложил окачен таван от гипсокартон за гредите. За сега всичко се справяме сами с приятели!

Прикачен файл

4.jpg
Симка 1
4.jpg (107.13 KиБ) Видяна 1716 пъти

Прикачен файл

3.jpg
Симка 2
3.jpg (57.43 KиБ) Видяна 1716 пъти

Прикачен файл

2.jpg Симка 3
Jacomo - специалист
С тия разлики в нивата на пода... не знам как ще стане. Все ще е грозно и неудобно. За да не е грозно поне при затворена врата, гледай вратата да си е до долу, а не да виси във въздуха, както е сега. По принцип интериорните врати се слагат чак когато имаш готов под и стени. Новата врата вече я съобразяваш с готовия строителен отвор, ширината на стената и нивото на готовия (с покритие) под. Можеш да "облечеш" тази каса с новата каса, но тогава крилото на вратата ще трябва да е по-тясно от старото крило. С колко - колкото е широчината на старата каса умножено по 2 (щото вземаш от двете страни).
С други думи - правиш стените, правиш пода до под вратата, махаш старата каса (ако е проблем по-малката широчина на крилото) и чак тогава вземаш размерите за новата врата.

Тема "Съвет за гипсокартон и врата!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: