Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
:rolleyes: здравейте.получих нов заваръчен апарат TIG AC/DC 3510 .досега съм заварявал с кво ли не ма това е нова машина и определено з заваряване на алуниний ще я ползвам.знам че се заварява на DC но има и доста настройки които не съм запознат толкова.поогнете ако можете.благодаря
swissmad - специалист
Незнам какво знаеш ,ама то алуминия се заварява на АС.Вземи попрочети малко по темата за заваряване на алуминий-там ще разбереш и за настройките.В офроуд форума също има много писано по въпроса.В тубата има също хубави клипчета и обяснения .Успех в заваряването и да ти е честита новата придобивка.
agj - майстор
bachoiliq написа:
:rolleyes: здравейте.получих нов заваръчен апарат TIG AC/DC 3510 .досега съм заварявал с кво ли не ма това е нова машина и определено з заваряване на алуниний ще я ползвам.знам че се заварява на DC но има и доста настройки които не съм запознат толкова.поогнете ако можете.благодаря
Да ти е честит ,безпроблемна и успешна работа!
Това е инструкцията за експлоатация на апарата ти: http://www.elettrocf.com/pdf/S00119istr.testo.pdf
Функциите са доста.Каквото не ти е ясно питай!
Иначе като начало можеш да прочетеш следните теми в които са включени основни функции на ВИГ заваръчните апарати :
e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=259
e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=288
e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=302
e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=293
Всички тия функции ги има и на твоята машина.
O1 - Post-gas -> e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=303
N1 - Slope down -> e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=291
Led S - TIG welding with two levels of current. ->e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=279
Led W, 2-stage /Led V, 4-stage TIG welding -> TIG welding e-kak.info/forum/viewtopic.php?f=225&t=292

Тема "тиг заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: