• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
plamen6703 - майстор
Vasko10 написа:
plamen6703 написа:
Vasko10 написа:
Може ли на помпа Вида 5 да се постави пресостат?
Може пресостат, възвратен вентил и разширителен съд :) и много ядове след това с помпа "Вида" :wink:
Аз не съм много в час с качеството на марките ама баща ми напояваше с Вида 5 четири декара поне 20 годиини и знам ,че е сменил веднъж лагери и лоено въже няколко пъти!
В последната част е истината, баща ти преди 20 години е напоявал с Вида... ядовете са свързани с амортизция и последващите проблеми свързани с нея... Вече има по-нови и по-добри варианти за напояване от тази помпа, но щом я имаш няма проблем да я ползваш.
Hoвoceлckи - майстор
Тя за напояване си ми е идеална, но колегата има друга идея, до колкото разбирам. Водоснабдяване на къща? Как по-точно. Ако се пълни резервоар (на тавана -няма проблем да стане, но ако идеята е да се включва при всяко отваряне на кран ...
torbalan - Дървен философ
В къщата на баба ми и дядо ми по майчина линия е така...

До мивката има ключ, като тези за лампите. Като ти трябва вода - първо щракаш ключа, после, като тръгне помпата, отваряш крана за да тръгне водата...

Аз го помня така поне от преди 40 години :)

Но нямам идея какви ремонти са правени по помпата.
шоп - майстор
Вида 5 е идеална за поливане, 2,5 бара и 0.8литра за секунда, но за битово водоснабдяване не е най-удачният вариант. 1,1 киловата е и с тази лоена набивка създава предпоставки за засмукване на въздух.

Все пак ако не желаете да я сменяте и купете флуид контрол, който освен за налягането да се грижи и за защита на помпата от работа на сухо. Желателно е монтиране на разширителен съд за да се намали броя на стартовете за час.

Успехи.
  • 1
  • 2

Тема "Вида 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: