Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Преди време много се чудих защо "новото строителство" е с толкоз ниско ниво на шумоизолация и започнах да се интересувам и да си правя изводи: леки и кухи тухли, липса на вертикален зид и оставяне на кухини между самите тухли /говоря за 4ките/ и т.н.

Но това, което ми направи впечатление беше, че в 99% от случаите разстоянието между тухлите и бетонната плоча се запълва с монтажна пяна.

Почти всички стари постройки са зидани етаж по етаж, или иначе казано бетонната плоча и хоризонталните трегери лягат освен на колоните и носещите стени, така и на интериорните.

Винаги това е била представата ми за "солидно" строителство, когато няма монтажна пяна между тухлите и носещата конструкция, просто някак си ми се струва по-добре, дали за здравина, дали за шумоизолация.

Наскоро гледах едно клипче на "Мисия моят дом, "където обясняваха за зидането с тухлите на Porotherm, как са изчислени, че при зидане последния ред тухли да се сложат цели, без рязане и да останат 2см., които да се запълнят с монтажна пяна, която да предотвратява слягането на плочата върху зида и допълнителното му натоварване.

И започнах да се чудя, дали все пак това не е по-добрият вариант при съвременното строителство, или е жалък компромис в бързината на строене и липсата на слягане на сградата.

Линк към видеото: http://www.misiamoiatdom.com/298-%D0%B7 ... 0%BA%D0%B8
maleeeestrax - специалист
Ако ще строиш си намери готови панели и си направи панелен блок и избягваш чуденето с тухлите :rock:
Pooh - майстор
lamer40 написа:
Винаги това е била представата ми за "солидно" строителство, когато няма монтажна пяна между тухлите и носещата конструкция, просто някак си ми се струва по-добре, дали за здравина, дали за шумоизолация.
Да си призная - и аз си мисля, че парният двигател е къде-къде "по-солиден" от разните му там "нови" - дизели, бензини, керосини и т.н. ... и се чудя, защо не правят совалките с парни двигатели - ще са по-леки, маневрени и най-важното - стабилни и сигурни! Но пък и аз разбирам от ракети и двигатели, колкото ти от строителство ... :-D

Само за протокола - монтажната пяна, може и да мине за звукоизолация, бетона - НИКОГА! :wink:

Тема "Зидарии етаж по етаж или ...?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: