Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
krasi92 - майстор
Вържи помпите последователно като тази от басейна не я пускай да работи а само да минава водата през филтъра .
georgi82 - специалист
Мисля, че без да работи басейновата помпа има някакви клапани дето да не пропускат вода ако не е включена, иначе и това ми минаваше през ум.
turbocharged - специалист
Мислил ли си да сложиш соларно покривало. Помага на слънцето да стопли водата и намалява загубите от охлаждане и изпарение.
https://www.vidaxl.bg/e/8718475839088/k ... tsvyat-sin
Djack - специалист
turbocharged написа:
Мислил ли си да сложиш соларно покривало. Помага на слънцето да стопли водата и намалява загубите от охлаждане и изпарение.
https://www.vidaxl.bg/e/8718475839088/k ... tsvyat-sin
Пише, че това покривало повишава температурата с 1'С !?!?
hidrazin - майстор
Е с колко да я повишава? То тва да не е софийския ТЕЦ ? :lol:
И не знам що въобще давате линкове към тоя магазин и то вече два пъти?
Цените им са ужасни! Ей го покривало за неговия басейн (ако на тая локва може да се каже басейн де) - 16,5 кинта:
Соларни покривалa за басейни
И въобще това с топленето не е много добро решение.
,искам да му допомагам да се топли водата в него от по рано сутрин в не най-горещите дни на лятото
То по-рано сутрин и слънцето по-малко пече...
За да вдигнеш на тези 2,4 кубика температурата с 10 градуса ти трябват едно 30kWh.
Един квадратен метър слънчев колектор за топла вода (истински) дава към 0,6kW енергия и то към обяд...
Ако сложиш 5 квадрата слънчеви колектори ще имаш мощност 3KW (чак към обяд).
Значи за да вдигнеш температурата за водата в басейна с 10 градуса ще трябва да я топлиш цял ден.
А в тези сметки въобще не съм включил неминуемите загуби....
По-скоро помисли как да изолираш басейна за да не изстива толкова нощем.
Покривалото е едни на ръка. Помисли и за някаква изолация отдолу - например фибран под басейна.
Не че тези играчки от 100-тина лева си заслужават всичкия тоя цирк де...
Предполага става дума за ТОВА НЕЩО?
:partyman:
krasi92 - майстор
В София на "Обелско шосе"20 има готово решение което можеш да видиш и в брошурата и е 3 киловата.
georgi82 - специалист
Ами точно това е "локвата", ползва се от детето за което си е доста огромен басейн, даже и аз се излежавам по някой път и ни стига, бих сложил и 5 метров ама няма място със соларно покривало не става,лежи върху фибран, просто искам някакво допълнително затопляне, не с 10 градуса защото не е необходими толкова,през лятото се загрява нормално но чак следобяд,че и мястото ни е малко сенчесто и за това исках малко помощ за да се загрява по от рано.
vrangelov - специалист
georgi82 написа:
Ами точно това е "локвата", ползва се от детето за което си е доста огромен басейн, даже и аз се излежавам по някой път и ни стига, бих сложил и 5 метров ама няма място със соларно покривало не става,лежи върху фибран, просто искам някакво допълнително затопляне, не с 10 градуса защото не е необходими толкова,през лятото се загрява нормално но чак следобяд,че и мястото ни е малко сенчесто и за това исках малко помощ за да се загрява по от рано.
georgi82 написа:
ЕЕЕ,целият ми басейн с покривало и подложка е под 100 лв, а това предложение е за 359 лв.,за тези пари ще го грея на ток години наред, но не е това идеята.
Дай някакви конкретни параметри на това, което искаш! Започвам да си мисля, че не си го решил още.
krasi92 - майстор
180 лева е нагревателя в момента в една от веригите магазини-значи е направо на далавера-50% намаление.
romanpm - майстор
Подгряването на басейн се прави интелигентно и нискотемпературно , защото ако на изхода от нагревателя се появи високо температурна вода резултатите могат да са фатални :roll:

Тема "Отопление на басейн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: