• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Прозорецът на спалнята е на около 10 метра от улицата и колите се чуват доста.

Прозорецът е нов - двоен стъклопакет, дограмата е 5 камерна (но ми обясниха, че няма голяма разлика между 3-4-5 камерните откъм шумоизолация). Размери - около 2.00 х 1.20 метра. Стените имат външна изолация 10см, ако има значение.

Обмислям да сложа външни алуминеви ролетни щори само и единствено с цел шумоизолация, другите параметри за мен са без значение.
Може ли някой да сподели наблюдения - има ли смисъл, значителна ли е шумоизолацията или ще си дам парите на вятъра.

Благодаря.
shotik - майстор
За щори ще си дадеш парите и няма нито ефект към топлоизолация, нито към пумоизолация !
Синът ми го прави това упражнение и след като го разбра по трудния начин, свали щорите.
Първо - правят по- тесни, за да може със сигурност да влезнат в мястото , за което са. Второ - теса са кухи профили , твърди,прави и вибрират и не отразяват звуковите вълни. Трето- ако са на западна страна , са изложени на възможността да са ударени от градушка ,която да ги пробие !

Това е от практическото изживяване на сина ми, ако не вярваш, опитай !
Също и другите ,които ще пишат, но не са го правили, да не пишат само по теория по въпроса.
joroantonov - специалист
Аз съм с външни щори с полиуретанов пълнеж, ефекта от тях е минимален, направих си вътрешна шумоизолация - ефекта е огромен!
kotaraka90 - напреднал
Joro,кажи повече за вътрешната шумоизолация?
Jacomo - специалист
За да постигнеш добра звукоизолация, стъклопакетът трябва да е троен с различна дебелина на стъклата, както и различно разстояние между тях. В чужбина слагат щори тип кепенци с плътно прилепващи ламели, които се въртят около оста си - като обикновени вътрешни щори. С тях също се постига много добра звукоизолация, Защото реално се явяват външно крило на дограмата, но не със стъклопакет, а с ламели.

Примерно:
http://timeinter.com/unique/shutters#na ... 7260152257
joroantonov - специалист
Jacomo написа:
За да постигнеш добра звукоизолация, стъклопакетът трябва да е троен с различна дебелина на стъклата, както и различно разстояние между тях. В чужбина слагат щори тип кепенци с плътно прилепващи ламели, които се въртят около оста си - като обикновени вътрешни щори. С тях също се постига много добра звукоизолация, Защото реално се явяват външно крило на дограмата, но не със стъклопакет, а с ламели.

Примерно:
http://timeinter.com/unique/shutters#na ... 7260152257
Пробвал ли си ги в къщи или само си пишеш? От тройния стъклопакет се отказах след вътрешната шумоизолация, просто нямаше смисъл вече да се сменя двойния. За колегата - въпросната система е вата с акустичен воал, акустична гума и отгоре акустичен картон, скарата е с гума навсякъде м/у метал-стена. Самите оригинални окачвачи ги спестих по финансови причини и си сложих обикновени с гумени подложки.
съб апр 22, 2017 11:48 pmkamuk написа:
Здравейте,

Прозорецът на спалнята е на около 10 метра от улицата и колите се чуват доста.

Прозорецът е нов - двоен стъклопакет, дограмата е 5 камерна (но ми обясниха, че няма голяма разлика между 3-4-5 камерните откъм шумоизолация). Размери - около 2.00 х 1.20 метра. Стените имат външна изолация 10см, ако има значение.

Обмислям да сложа външни алуминеви ролетни щори само и единствено с цел шумоизолация, другите параметри за мен са без значение.
Може ли някой да сподели наблюдения - има ли смисъл, значителна ли е шумоизолацията или ще си дам парите на вятъра.

Благодаря.
Външните щори не помагат при шумоизолация. Аз си сложих и не намалига шума изобщо. Дори тества с app за отчитане на шума, няма разлика.
zz_stefanov - майстор
Лили, късно им го казваш, сега сме 2020 г.
Освен че не предпазват от шума, съм ги чувал и да дрънкат от вятъра. :)
muhala - майстор
Нашите стъклопакети към улицата са 6+4 мм. Според мен би помогнал стъклопакет с разична дебелина стъкла. По-малките на размер прозорци резонират на по-високи честоти. Ако имаш неотваряема двойка + 1отваряемо шуми повече от тройка 3*1
  • 1
  • 2

Тема "Външни ролетни щори и шумоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: