• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
От доста време ми отлежават чаркаляците за точно една такава компановка като твоята. Само че около бутилката съм намислил да усуча един хладилен кондензор. Ще е с двойна функция хем да служи като защитна решетка а и да да мога да отделя конденза преди да го вкарам в ресивера.
На на скоро ми се наложи да кова едни сачаци и се псувах що не го направих преди това. Па имам още та да знам дали ще успее да насмогне да дебит. Не е много работата че да си заслужава да влача голям компресор.
MamaMy - майстор
Що не закараш малката кислородна бутилка и само с редуцир вентила и един омаслител да си свършиш работа? :roll:
Илчо Илиев - майстор
lov написа:
Па имам още та да знам дали ще успее да насмогне да дебит. Не е много работата че да си заслужава да влача голям компресор.
Приятелю, такер за кламери 35мм харчи въздух от напомпана 25л бутилка до включване на компресора за около 80-90 удара,е пак зависи от такера, но в най-лошия случай смятай за 60-70 удара...
Такер за телбод-кламер 11,8/16,харчи такова количество въздух за 90-100 удара...
Не вярвам да ковеш на ''автоматична'' та да не смогне компресорчето ...
lov - майстор
Точно това ми беше идеята за дребни неща, лек и компактен компресор дето може да се разнася. А това с такера като допълнителна екстра. Правил съм си подобни изпълнения с хладилен компресор за приятели но бутилката ми е била прекалено малка, а и тогава никак не ми се е налагало да ползвам такер че да го тествам. Па едно е да го докараш до сметки за нов компресор и друго е за някой вече износен.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за компресор от хладилник!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: