• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
klicksa - помощник
Здравейте, направих си компресор за въздух от такова компресорче за хладилник, има и 24 литрова бутилка и имам няколко въпроса. Първо, настроено е на 9 бара да си спира компресора, качва ги за около 25-30 минути и накрая когато спре компресора е топъл, това дали е нормално? Също така в последните минути се чува маслото вътре, все едно клокочи, не знам дали така трябва да е? И другия ми въпрос е, дали след работа мога да оставя бутилката и компресора с налягането, тоест да не го изпускам, проблем ли е ако си стои постоянно така с налягане в компресора и бутилката?
keymaker - специалист
Загряването е нормално явление. Въпроса е, колко като температура е това загряване? Ако ти върши работа по ниско налягане защо не го свалиш? Съда предназначен ли е за тази цел или е приспособен? Аз успях да пукна една бутилка от фреон ( има умишлено отслабено място за защита и там се издъни) без да нанесе щети, смених я със същата, но налягането намалих на 5 бара. За помпане на колело,топка и да продуха пелетната горелка ми върши работа.
klicksa - помощник
Бутилката си е от компресор, нищо не съм барал по нея, само свалих стария двигател и сложих тва от хладилника, а иначе за нагряването, можеш да си държиш ръката на него спокойно, не е чак толкова загряло че да не може да го пипнеш.
Чираче - майстор
Ето го моя.

Прикачен файл

P1010074-1.jpg
P1010074-1.jpg (114.78 KиБ) Видяна 3557 пъти
keymaker - специалист
Щом може да се държи според мен няма проблеми. А и щом бутилката си е от компресор невиждам защо да не си стои напомпана.
klicksa - помощник
Аз по скоро се притеснявам да му стане нещо на компресора ако стои с постоянно налягане
lov - майстор
Ами айде обратния въпрос какво може да им има на една бутилка след като тя е предвидена да държи газ под налягане неопределено време. Това важи и за фреоновата бутилка. А иначе някоя която не е предвидена за такива налягания и се пукне е въпрос на съвсем друга тема. Или пък самия хладилен компресор който монтиран на хладилник през цялото време е под налягане.
И не виждам, смисъл да си източвате компресирания въздух след всяка употреба и следващия път да чакате отново да се нагнети. Оправдано е единствено само когато се налага да източите и конденза насъбрал се вътре.
Чираче - майстор
От моята снимка се вижда, че вентила с черната ръкохватка е за източване на конденза. Предвидил съм. Началото на кондензната тръбичка е почти на дъното на бутилката от фреон. Когато се сетя, леко развъртам, и изпускам конденза. Никога не изпускам нагнетения въздух.
lov - майстор
Точно така трябва и да бъде.

И един допълнителен въпрос. Пробвали ли си го с някой пневматичен такер. Че ми се въртят едни еротични мисли. :) Не говорим да ковем непрекъснато но примерно десетина скоби и почивка.
Чираче - майстор
Ако въпроса е към мен, не, не съм го пробвал. Ползвам го основно да преглеждам налягането в гумите на колата.
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос за компресор от хладилник!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: