• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
dark_8877 - напреднал
Здравейте! Четох различни статии за конструкции за гипсокартон с изолационна вата, но не успях да разбера как или по точно с какви профили се прави конструкцията на стена с прозорци, за стените ясно ЦД, УД, окачвачи и т.н Искам да направя двете външни стени понеже в момента не мога да си позволя външна изолация. Другото което ми изниква като въпрос е има ли последователност на работа коя след коя стена - съседни са ? Моля ако някой може простичко да обясни понеже сега за първи път мисля да правя конструкцията, но стената с прозореца е под въпрос?
Pooh - майстор
Единия пита за конструкция на предстенна обшивка, другия му пуска общо ръководство за изолиране с вата на преградна стена ... Мила родна картинка :-D
maleeeestrax - специалист
А ПУХ вместо да даде акъл си ближе..............от гърненцето :rock:
Pooh - майстор
maleeeestrax написа:
А ПУХ вместо да даде акъл си ближе..............от гърненцето :rock:
Баш!
Пух е спрял с раздаване на акъл, без точни параметри.
Щом някой не може да си направи труда, да прочете поне малко от изписаните фермани по темата и да зададе въпрос КОНКРЕТНО по нещо останало неясно, придружен със снимков материал и чертеж за онагледяване - кой съм аз, че да се изживявам, като Учителя Дънов и да раздавам житейски насоки ... :wink:
Като стигне темата до някакъв конкретен въпрос - може и да се включа със съвет (ако се сметна за компетентен), иначе - :kaffee2: :smoker:
Въпроси от сорта "Искам да си построя къща, как точно да го направя?" - нито предполагат еднозначен отговор, нито сериозно отношение от моя страна. :wink:
dark_8877 - напреднал
Искам да направя предстенна обшивка с вата на стената която е с прозорец и незнам как точно се оформя около прозорците и как се оформя трегера какви профили ако някой знае и обясни ще съм много благодарен.
dark_8877 - напреднал
Ако има някой който може да помогне до няколко дни моля да обясни по въпроса ми . Благодаря предварително!
maleeeestrax - специалист
Редиш вертикалните профили.На прозореца правиш като рамка по контура .По същия начин и трегера.Редиш ватата и отгоре картона.Гледаш Pooh да не те види че ще те урочаса. :rock:
chapara - майстор
viewforum.php?f=49

Ако чукча бил читател, а не писател..,...,. :-D
dark_8877 - напреднал
никой не иска да сподели опит, благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Конструкция за гипсокартон с вата на стена с прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: