Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
romanpm - майстор
maleeeestrax написа:
Абе каквото и да си говорим трудно се поддържа 40 градуса температура на околната среда. :rock:
Мдаа , помня тук е имало няколко дни по -18 ... и +42 , може би "Джерманците са го имали в предвид :wink:
profesionalist_wood - майстор
Абе нека действа смело. Пък и не всеки ден е 40 градуса,не сме Кувейт все пак....
nikolson - майстор
Пак ще повторя, температурата от 40 градуса е свързана с процеса на изпаряване на фреона. При тази температура той е винаги в газова фаза, т.е. така навлиза в изпарителя и ... няма какво да изпаряваш, т.е. не охлаждаш.
Paintmaster - помощник
Много объркано стана, с две думи - това е работната му температура, ако е вързан в хладилна система, ако е само за въздух - не важи това ограничение... така го разбрах аз! С вентилатор въобще не съм сигурен ,че ще усети нещо, през тоя дебел масивен корпус...
MamaMy - майстор
Абе давам ти 100 лв за него както си е за да не се чудиш повече
profesionalist_wood - майстор
Бе и аз давам милион ама искам нов :-D Хората си правт компресори от Зил та си се уплашил каква ще му е температурата. Пази си го и ще видиш че унуците един ден ще са ти благодарни
nikolson - майстор
Paintmaster написа:
Много объркано стана.
При смяна на хладилния газ (фреона), трябва да се правят и други промени, за които нямам познания. Това може да ти го каже знаещ нещата по-добре. За охлаждане има различни варианти. Те се решават след преизчисляването.

Тема "Какво да направя с ТОВА ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: