• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Относно стара тема за вградена прахосмукачка. Ако някой се интересува от това да пише. Имам идеи за реализацията.
Според мен е възможно тръбната разводка да се изгради с тръби от PVC с размер ф50 или ф63 като се взима под внимание че не става въпрос за канални тръби, а за дебелостенни с размер съответно 63х3mm и 50х2.4mm. Не е проблем да се изгради и дистанционно управление на на електрическото оборудване.
Интересен въпрос е почистването на положените тръби. Според мен е възможно пускането на гумено топче с с по малък диаметър от най малкото сечение на тръбата (за да я изтупа). Трябва да се отбележи, че обработката на вътрешният край на всяка тръба преди лепене трябва да се оформи, като за целта трябва да се направи вътрешна фаска за да не се задържат там косми, конци и други подобни материали.
Остава въпросът за контейнера за събирането на прахта филтрите към него, турбината, и отвеждането на изходящият въздух. Това е въпрос на собствен избор и решение.
Може би най лесното решение е прахоуловителна торба за еднократна употреба ушита от подходящ материал (нетъкан текстил) положена в контейнер (например бидон). Ако някой има опит моля да го сподели.
romanpm - майстор
Виждал съм такава система с капачки и бутони до тях за включване , и нужда от почистване нямаше ! Прахосмукачката бе стандартна , голяма в гаража с въздуховод изхвърлящ навън филтрирания въздух :)
Принципът е такъв. Изхвърлянето на най малките частици далеч от дома.
Въздухът който се изхвърля навън не е филтриран (това е основната идея).
Каква е стандартната прахосмукачка? (модел, марка)?
  • 1
  • 2

Тема "Вградена прахосмукачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: