• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
johnityy - напреднал
Здравейте. Проблема ми е с бойлера, че на чешмата в банята бие ток и се усеща доста добре. В понеделник смених нагревателя - беше пробил, което е нормално да бие ток-с три жила съм(фаза,нула и заземяване)-получава се процеса електролиза и така затопля водата.В петък откачих заземителния кабел и пуснах мост от нула към земя понеже нямах време да го гледам. Вчера, след като го монтирах пуснах го да загрява и нямаше проблем до Вторник вечерта-вечерта удари ток жена ми пак на мивката в банята и въпросът ми е дали ще може да дадете акъл?
Сещам се за изместена нула, която няма как да я проверя и се сещам евентуално ако на някой комшия му прави бела бойлера и да не знае и от там да имам проблем. Друго не ми идва на ум - не вярвам нов нагревател да е пробил! Благодаря Ви предварително.
Моля за сериозни коментари!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
johnityy написа:
В петък откачих заземителния кабел и пуснах мост от нула към земя понеже нямах време да го гледам.
Това не го разбрах, извинявай. И след като си с трипроводна инсталация, нямаш ли ДТЗ, поне на бойлера?
johnityy - напреднал
Откачих заземителния и пуснах моста за да не бие ток...... това имах предрид. Нямам дефектно токова защита само на предпазител е. Инсталацията е стара и не е пипано нищо по нея - наред е.
plamen6703 - майстор
Тая тема ще бъде поредното "кокълче" :lol:
След малко ще се появят гугъл шимшериците и линкаджиите по електротехника и купона ще е голям :lol: Ще има какво и днес да се следи с интерес :lol:
Пусналият темата не знам дали има проблем с бойлера, но има чувство за хумор и търси купона :lol:
Chefo77 - майстор
Я извикай някой да ти го види на място. И по възможност - да не е съсед, който разбира от всичко. Със съвети от форума няма да стане!
hidrazin - майстор
johnityy написа:
...оето е нормално да бие ток-с три жила съм(фаза,нула и заземяване)-получава се процеса електролиза и така затопля водата....
...Инсталацията е стара и не е пипано нищо по нея - наред е...
Глупости някакви. Не е наред.
Ако беше наред, останалите неща нямаше да се случват.
Явно си далеч от "нещата" така че извикай някой да погледне и не си прави шега с тези неща.
:partyman:
johnityy - напреднал
Как ще са глупости като е така - аз попитах за идеи!!! Какъв би бил проблема Вие ми пишите глупости!!!!!!
zz_stefanov - майстор
Приказката е (глупостите са), че точно инсталацията не е на ред, щом се усеща напрежението.
Изобщо тезата: всичко е наред,но има проблем не се връзва :)
maleeeestrax - специалист
Пусни тъщата в банята да се изкъпе и ако й няма нищо ти е наред инсталацията.А иначе можеш да сложиш ДТЗ. :rock:
Jacomo - специалист
Разкачи бойлера и провери дали имаш читава 0 на кабела. Най-лесно е с крушка. Връзваш единия проводник от фасунгата към щепсел и на фаза, а дргуя допираш до нулата на кабела за бойлера. Ако светне - имаш 0. Ако не светне или свети слабо, търсиш проблема по кабела от нулата на таблото до бойлера. Ако нулата ти е офазена по някаква причина (късо или утечка някъде), с този мост, ти си пуснал фазата до всички корпуси на уредите в дома. Това никога не го прави - да замостиш 0 и земя (освен в ел. таблото при някои случаи), особено, ако имаш проблем с инсталацията.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: