• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Rumen Iankov - специалист
Ако имаш възможност си дръпни нов кабел от таблото до бойлера.По вероятно да е пробил някъде кабела и от там да ти прехвърля фаза.
zz_stefanov - майстор
johnityy написа:
Хахаха - виждам че има много "компетентни хора" Нагревателя беше добре като го купих и работи един ден добре - явно несполучлив е излязъл - мерих го преди да го сложа. :wink:
А колкото това че не те бие ток на село макар че ти е цъфнал по думите ти или не е цъфнал или си го зазем през нулата. :)
Заземена ми е цялата инсталация с третия проводник. Ако разчитам на заземената нула на село, ще трябва и мене да ме трещи тока. Не виждам защо питаш, като главата ти не увира.
Както каза, инсталацията ти е наред защото никой не я е бил барал :lol:
Добре, смени го пак. Но такива като теб след като им уври главата, после забравят да си опишат решението на проблема. :cool:
johnityy - напреднал
Момчета ако аз имам проблем с нулата ще го имат и другите комшии същия проблем от общото табло. В апартамента ми е добре инсталацията ако имаше проблем с нулата ви казах че трябва да ми пада напрежението при консумацията а то не пада-електроинженер съм по професия но работя като проектант - затолкова имам понятшие. Нямам голям опит с бойлерите но досега съм имал на два пъти такъв проблем - на частно и е бил отстраняван - но да сложа нов нагревател и на другия ден пак да ми цъфне ме позамисли. Това ме накара да ви пиша и чух много некомпетентни хора в което няма лошо но имаше и такива където казаха и умни приказки. :)
iliya_i - майстор
Добре, сега помисли като електроинженер, как през занулен корпус на бойлера, със заземена нула, те пере тока? Явно има продлем във връзката на корпуса със земята. Това може да е навсякъде по трасето, но след като съседите нямат такъв проблем, явно е някъде в твоя апартамент. Мери напрежението до бойлера при включен и изключен. Дали пада не е само в тази верига, бед дс ти мигат лампите.
johnityy - напреднал
Правих го това и не помръдва напрежението - засега съм свалил нагревателя и е пробил но утре ще сложа нов. Този ще им го върна. Не е проблем ще махна заземштелното жило ще го заземя през нулата ама уж да е всичко както трябва.
krasi92 - майстор
Щом жена ти я плющи тока на мивката а ти с твоето образование не можеш да си обясниш елементарни работи явно на много уроци не си бил още от 9 клас .Извикаи някои да ти прегледа инсталацията все пак и да ти оправи проблема като не му казваи какъв инжинер си.Има един лаф -като знам какъв инжинер съм ме е страх да отида на доктор.
zz_stefanov - майстор
johnityy написа:
Момчета ако аз имам проблем с нулата ще го имат и другите комшии същия проблем от общото табло. В апартамента ми е добре инсталацията ако имаше проблем с нулата ви казах че трябва да ми пада напрежението при консумацията а то не пада-електроинженер съм по професия но работя като проектант - затолкова имам понятшие. Нямам голям опит с бойлерите но досега съм имал на два пъти такъв проблем - на частно и е бил отстраняван - но да сложа нов нагревател и на другия ден пак да ми цъфне ме позамисли. Това ме накара да ви пиша и чух много некомпетентни хора в което няма лошо но имаше и такива където казаха и умни приказки. :)
А според теб, компетенте, като нямаш проблем с нулата/или заземяването (щото още не си обяснил каква ти е инсталацията), как така имаш разлика по контура корпус-под на банята.
Много ме притесни с това, електроинжинер да не го проумява :)
johnityy - напреднал
Заземителншя ми кабел върви отделно и няма как да е пробил с фазата - затова което казвате не ми се вярва.....
zz_stefanov - майстор
Мен след прочетеното до тук, вече не ми се вярва нито на наблюдението ти, нито на измерванията ти, нито на твърденията ти.
Притеснен съм от дипломата ти.
iliya_i - майстор
johnityy написа:
Заземителншя ми кабел върви отделно и няма как да е пробил с фазата - затова което казвате не ми се вярва.....
Няма как да е пробил с фазата, ами ако е прекъснат??????????????????????? Тогава???????????????

Пак те питам - как причитава земя имаш разлика с потенциала на пода?
(вариантите според мен са два - другия вариант е да предположим офазена арматура на сградата, ама и тя стига до земята)
Последна промяна от iliya_i на ср юни 07, 2017 9:22 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: