• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
johnityy - напреднал
Без коментар съм за това което сте написали досега - ще ми проверяваш за нула с крушка!!!
zz_stefanov - майстор
Jacomo написа:
Разкачи бойлера и провери дали имаш читава 0 на кабела. Най-лесно е с крушка. Връзваш единия проводник от фасунгата към щепсел и на фаза, а дргуя допираш до нулата на кабела за бойлера. Ако светне - имаш 0. Ако не светне или свети слабо, търсиш проблема по кабела от нулата на таблото до бойлера. Ако нулата ти е офазена по някаква причина (късо или утечка някъде), с този мост, ти си пуснал фазата до всички корпуси на уредите в дома. Това никога не го прави - да замостиш 0 и земя (освен в ел. таблото при някои случаи), особено, ако имаш проблем с инсталацията.
Тя може да светне, но през тръбите на съседа, а като се включи мощен консуматор да си офазява нулата.
johnityy, как инсталацията ти е стара, а е трипроводна. О къде до къде е трипроводна. Ако е само от бойлерното табло до бойлера, не го брой за трипроводна. А ще си ми поредния дето ще го питам - скоро да са ви правили някакъв ВиК ремонт при който да са заменили дори и малка част от водпровода с пластмаса :)
toolegittoquit - майстор
johnityy написа:
Без коментар съм за това което сте написали досега - ще ми проверяваш за нула с крушка!!!
ИДЕИ.
1. Купуваш си мултиметър. Закачаш му сондите към проводниците на клемата на бойлера, където влиза захранващият кабел. Включваш бойлера от копчето. Ако напрежението падне сериозно, значи някъде има лоша връзка.
2. Отваряш таблото и гледаш нулевата шина дали не се е охлабила.
3. Отваряш всички разклонителни кутии и им правиш ревизия.
johnityy - напреднал
Здравейте. Сега се заех със него проверих дали пада напрежението като се включи и не пада но продължава да бие ток. Замерих нагревателя и ми дава 22 ома на 3 kW, а до колкото смятох е 17,6 ома по закона на Ом. След това замерих нагревателя към земя и ми дава в кМ и ме наведи на мисълта че нагревателя е пробил макар и нов. Много неприятно. Тези елдом са чудо голямо....
zz_stefanov - майстор
Проблема ти е много вероятно да е в нулата на блока.
krasi92 - майстор
johnityy написа:
Здравейте. Сега се заех със него проверих дали пада напрежението като се включи и не пада но продължава да бие ток. Замерих нагревателя и ми дава 22 ома на 3 kW, а до колкото смятох е 17,6 ома по закона на Ом. След това замерих нагревателя към земя и ми дава в кМ и ме наведи на мисълта че нагревателя е пробил макар и нов. Много неприятно. Тези елдом са чудо голямо....
Като се копуват нагреватели се мерят преди да ги монтираш а не да ги монтираш и да се опитваш да утрепеш някои с твоите технически напъни.Ако преди твоята намеса всичко е било нормално ти си отговорен за това че бие ток по тръбите.Как така слагаш нагревател без да го премериш предварително-много ясно като ти дава някаква верига към корпус че нагревателя не става и за това не са ти виновни производителите на боилера а твоите знания.Пробната лампа е класически уред за мерене от старата школа .
zz_stefanov - майстор
krasi92 написа:
johnityy написа:
Здравейте. Сега се заех със него проверих дали пада напрежението като се включи и не пада но продължава да бие ток. Замерих нагревателя и ми дава 22 ома на 3 kW, а до колкото смятох е 17,6 ома по закона на Ом. След това замерих нагревателя към земя и ми дава в кМ и ме наведи на мисълта че нагревателя е пробил макар и нов. Много неприятно. Тези елдом са чудо голямо....
Като се копуват нагреватели се мерят преди да ги монтираш а не да ги монтираш и да се опитваш да утрепеш някои с твоите технически напъни.Ако преди твоята намеса всичко е било нормално ти си отговорен за това че бие ток по тръбите.Как така слагаш нагревател без да го премериш предварително-много ясно като ти дава някаква верига към корпус че нагревателя не става и за това не са ти виновни производителите на боилера а твоите знания.Пробната лампа е класически уред за мерене от старата школа .
Сега на село имам цъфнал нагревател, но по водопровода не се усеща нищо. Което при читава инсталация си е нормално. :-D . Ще го сменя разбира се.
Не ви е в нагревателя проблема.
johnityy - напреднал
Хахаха - виждам че има много "компетентни хора" Нагревателя беше добре като го купих и работи един ден добре - явно несполучлив е излязъл - мерих го преди да го сложа. :wink:
А колкото това че не те бие ток на село макар че ти е цъфнал по думите ти или не е цъфнал или си го зазем през нулата. :)
iliya_i - майстор
johnityy написа:
Хахаха - виждам че има много "компетентни хора" Нагревателя беше добре като го купих и работи един ден добре - явно несполучлив е излязъл - мерих го преди да го сложа. :wink:
А колкото това че не те бие ток на село макар че ти е цъфнал по думите ти или не е цъфнал или си го зазем през нулата. :)
Човече, ти май упорито отказваш да приемеш, че при читаво заземяване или зануляване на бойлера, дори и при пробив в нагревателя, никакъв ток няма да те удря. В най-лошия случай да изключи/изгори бушон.

Но бойлера си е твой и имаш право да се самоубиваш по какъвто начин намериш за добре!
Поне заради твоята "компетентност", помисли малко и за другите хора у вас, освен за собствената си куха ......
maleeeestrax - специалист
Тази дискусия показва че трябва да минеш на бойлер с твърдо гориво.Друг вариант е цялостен преглед и замерване на инсталацията от компетентен човек а не от "един комшия ми каза на по бира". Но и ти показваш завидни знания в областта и не знам как още не си отстранил проблема. :rock:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Проблем с бойлера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: