Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
madsnake - специалист
Здравейте. Имам следния въпрос. Ще го започна с малка предистория. На вилата имаме доста сериозен режим на водата. Идва за няколко часа и после няколко дни може и да няма. Проблема искам да реша с един 500л. резервоар на втория етаж, който да захранва банята и кухнята. Нямам намерение да поливам с него. Резервоара ще се пълни от ВиК, нямам кладенец. Първоначалната ми идея беше да пусна водата на самотек и да захраня кухнята и банята, но много хора ми казаха, че налягането ще е много малко и ще има проблем. Казаха ми да сложа помпа, но досега не съм се занимавал с това. Намерих доста варианти за хидрофорни помпи за теглене на вода от кладенци, но на мен това не ми е необходимо. Може ли някаква идея каква помпа да се вземе и евентуално, ако трябва нещо друго освен помпата - също.
Благодаря.
Andri01 - майстор
500л /кг/ на втория етаж?? Няма ли да дойде множко,като съсредоточен товар? Сложи го на 1-я етаж и една елементарна центробежна потопяема помпа ти върши работа.
nilro - специалист
Хидрофорната помпа може да смуче и от резервоар.
По-добре е да са в мазе или на партерен етаж.
Резервоара го пълниш от водопровода чрез механичен поплавък за резервоари/изисква поне 0,2 бара налягане/.
Може да предвидиш и преливник ако откаже.
За управление на хидрофорната помпа колегите от форума препоръчват електронен пресостат-флуидконтрол.
Кранове за избор откъде да идва водата по инсталацията.
Възвратна клапа,филтър и други работи.
madsnake - специалист
Тази scala2 изглежда много приятно. Днес ще разгледам!

Тема "Питане за помпа за вода за вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: