Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, нов съм в този форум :)
Искам да сложа топлоизолация на терасата. В момента е на стара мисля, че се води циментова пръскана мазилка, която е здрава, никъде не е подкоружена. Въпросът ми е мога ли да си спестя чегъртането на тази мазилка, да сложа дълбокопроникващ грунд, след това мрежа и циментова шпакловка, да поизравня стените и след това да сложа топлоизолационните плочи? Също така другият ми балкон е със същата мазилка. Него го затварям и ще става кухня. Мога ли по същият начин да не махам мазилката, да шпакловам първо с циментова шпакловка, а след това и с гипсова.
Благодаря
шоп - майстор
Можеш.

Щом мазилката е здрава не я бутай. Където ще лепиш ТИ не ти трябва грунд и друга подготовка на основата. Разбира се да няма прах и мръсотия.. Лепи директно на кюфтета, не жали дюбели, отгоре мрежа 2 ръце шпакловка с фибри и декоративна мазилка.
А там където няма да лепя ТИ какво да правя?
шоп - майстор
Зависи колко е едра пръсканата мазилка. Ако е ситно пръскана с таралеж може да минеш с няколко ръце груба шпакловка и после да финосаш с гипсова, но ако е едро пръскано с метличка няма да стане по този начин поне не и лесно. В този случай аз бих измазал стената с вароциментова мазилка и после финна шпакловка.
А има ли нужда да слагам грунд?
шоп - майстор
Обикновенно в тези пръскани мазилки е слагано много цимент сив или бял в зависимост от желаният цвят и са много здрави. Щом е здраво, няма влага не бие на кухо и т.н. не ти трябва строителна химия.
Много благодаря за съветите!
maleeeestrax - специалист
Първо измий с водоструйка после сложи грунд и тогава лепи. Тя мазилката може и да си е здрава ама се е набила с прах и боклуци и не е сигурно че ако лепиш без предварителна подготовка ще хване. :rock:
toshetozaz - специалист
Колегите са ти казали как става.Но ако си решил да я махаш пада много лесно с една тесла или перфоратор ще падне за нула време.

Тема "Стара мазилка на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: