Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
DMN - майстор
preslav написа:
http://www.indesit.com/_pdf/booklets/02 ... 812_GB.pdf
Според тази инструкция само едното краче подлежи на корекция - провери си нивелацията на пода!
Сега погледнах моя Индезит(друг модел). Лявото предно краче има винт за регулиране, на дясното краче няма регулировка. За задните крачета нямам видимост. Предполагам, че не са с регулировка. Според мен това регулируемо краче служи само за да не се клати хладилника, но нивелация чрез него няма как да получи, тя трябва да е от пода, както си писал. Трикрако столче не "куца", но четирикрако при неравен под - винаги, та затова е достатъчна регулировка само на едното краче.
Ама аз все пак съм си го нивелирал, щото гледам, че съм подложил едни фазерчета под предните крака.
Linux-Code написа:
След като разопаковах хладилника от стириопора, и го поставих, хладилника стои наклонен назад, и то доста очебиещо.
Чак толкова очебиещо може би не е нормално наистина. Но наклонът назад има едно предимство - ако не затвориш добре вратата на хладиника(случвало ми се е неведнъж), така тя няма да се отвори, а поради наклона назад, ще се стреми да се затваря.
Да не би този наклон да е някоя нова екстра - за забравени отворени врати :-D .
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Компютърният батко, не го интересува темата.
Linux-Code - специалист
Ходих с гаранцията в магазина на търговската верига "Зора" и ми казаха че точно новите модели хладилници на INDESIT били нарочно направени така - само предните крака имали въртящи шайби, а задните били заоблени, понеже са като "колелца" за да се плъзга по гладка повърхност, като се повдига предницата. Всъщност нивелирало се само от предните крака, като се въртят шайбите. Дори това че хладилника е леко наклонен назад, това било като допълнителна "екстра", ако имало някоя нехайна домакиня, която е забравила да затвори вратата, и тогава вратата да се затвори сама от наклона назад. Това ми казаха от "Зора".
Освен това огледах от долу внимателно другите хладилници INDESIT които са същият модел като моят NCAA 55 - бяха по същия начин, само предните крачета имаха въртящи шайби, а задните крачета бяха като моите, по късички и заоблени, наподобяващи "колелца". Действително тези модели така ги произвеждат.
Последна промяна от Linux-Code на съб юли 08, 2017 2:05 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Честно да ти кажа, може и да е вярно, но повече ми звучи като оправдание това за нивелацията.
Ти не можеш ли да си го побългариш като сложиш под предните крачета подложки до някакво ниво и после - фино да регулираш от шайбите?
lov - майстор
Чефо какво те учудва новите хладилници почти всичките са така. От зад са едни ролки и от пред са две регулируеми крачета и то с не голям ход. А това че на някой пода му има 10 санта денивелация си е отделен проблем кой как го разбира. Не ми се вярва да не си попадал на такива идиотщини.
Hoвoceлckи - майстор
И моя нов Горение е така. При идеално равен под и максимално завити предни крачета има доста видим откат назад. Може вярно да е с идеята да се самозатваря, но на мен лично изобщо не ми допада да ме побутва винаги вратата. Отделно - ще се самозатвори, ама зависи колко си я отворил. При повече от 90 градуса ще ти бяга да се самоотвори до край :-D Аз реших пролема от движение като подложих отзад една летвичка дебела сантиметър и дорегулирах с предните.
preslav - майстор
Интересна хрумка на инДжИнерите е това да се самозатваря вратата на хладилника - Дядо Боже ако се беше сетил да направи така и с женската уста еша нямаше да има.
Предполагам идеята съвсем не е в самозатварянето ама не съм имал такъв проблем и не съм се замислял дали не гонят правилно оттичане на конденз или нещо друго. Примерно аз съвсем умишлено съм наредил теракота под пералнята и хладилника с лек наклон към стаята - идеята ми беше ако се появи теч той бързо да се види, а не да се трупа вода във фугата между стената и пода докато комшията не пропищи, че има мокро петно на тавана.
Замислял съм се и за други хитрини по отношение на мебелите примерно, но не всички съм реализирал и не мога да гарантирам за ефекта.
Chefo77 - майстор
Е моят Бош е на 12 години, и си се затваря сам, а е перфектно нивелиран. И далеч не е висок клас. Явно наистина е някакво ново хрумване ... да спестят от прибиращи елементи в пантите
zmiori - специалист
LG на повече от 10 години в инструкцията си пише: да се инсталира с наклон назад за да се замозтваря вратата. Има и нагревател около рамката зада не се получава вакум от температурните разлики.
preslav - майстор
Подозирах аз, че италианците правят хладилниците си по подобие на кулата в Пиза, а то се оказва, че и дръпнатите имат пръст в тази работа.

Тема "Нивелиране на хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: