Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
gogo7777 написа:
Защото вероятно крепежа на касата към стената не е там....възможно е
Защото пантите са две, а не 3.....каква роля играе третата панта в средата?
Защото гредата на вратата ще е уязвима.....коя греда?
Защото вратата ще "трепери"......глупости
Защото няма динамичност.....глупости на търкалета
Защото няма естетика....въпрос на вкус
И най-важното....защото нямаме чертеж от пенсиониран инженер :wink:

Чертеж да искаш. Ама едва ли го разбереш :lol:
gogo7777 - майстор
Нямам за цел да те образовам, а да ти показвам смешните инженерни мисли.
Давай рисунката да започваме.
Чираче - майстор
Не смятам да слизам на твоето ниво. Под достойнството ми е.
gogo7777 - майстор
Шубе,... :lol:
......шубе те е да застанеш срещу един общак със средно образование, с който да бистрите съпромата. Що бе, Чираче, що....?
pif4o - специалист
Да дообясня, на вратата която виждате има една единствена шина, отпред, която признавам от бързане и без да му мисля отрязох по къса. За пантите до сега не съм видял врата на която пантите да са наи долу и наи горе. От зад където са пантите винкела е двоен няма как да се усуче, имам предвид че от два винкела съм направил кутия да влезе в нея термо панела. Ползвах двата винкела като палаващи первази един спрямо друг и така легнаха хубаво на панела тогава ги заварих и подсилих, утежниха се но станаха много здрави. Отпред при бравата под шината пак е същото два винкела един срещу друг да захапят панела, като с тях имах възможност да уширя вратата с 4-5 см за да ползвам максимално отвора на сградата. От горе и от долу не са шини, инак бих застъпил да легнат на касата, пак са винкели но единични, нищо не пречи да сложа шини но вече ме притеснява че ще стане бая тежка, и така си е бая килца, смятаите 2кв панел е 20 кг + 10 метра винкел по спомен 40 на 40 на 3мм (но може и да не помня къв беше точно)
Касата пак е от винкел захваната е за стената на повече от 10 места, странично с планки и шипове на вътре в стената, горе е заварена към биглите на пояса които майсторите като го наливаха си оставиха ръцете, но пък сега бяха чудесно място за заварка на касата, долу в пода има набити на 15 см шишове което са заварени за наи долната част на касата, бях се засилил да слагам и шина на пода с още 3 винта на долу в плочата ама реших че това е достатъчно :) Инак приемам всички забележки, аз сам виждам кое къде не е у ред и как би било по добре да се направи ама е късно :) може да оставя и по малки фуги между вратата и касата ама се притеснявах да не я направя да неще да влезе в касата хаха и затова за всеки случаи оставих по 10мм от всички страни, ще мисля някви леки алуминиеви профилчета да ги опуша :)

Тема "Мога ли да зидам бетонени тухли с хастарна мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: