Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
andy_forresite - майстор
Гледах едни дюбели на Термофлекс - сини с пирон от пластмаса. Дават ги за плътна тухла.
Плътността е от значение дотолкова че да е клас поне 80, което ще рече 12-16 кг. Над 18 е излишно от гл. т. влошаване на свойствата. Един материал колкото е по-плътен, толкова по-калпав изолатор е.

Ами при силен вятър стават такива работи. 2011-та мисля че беше, много силен вятър с пороен дъжд. Пориви 150-160 км/ч. Пред очите ми излетяха керемиди от мой покрив и на комшията близо 1/3 от покрива, един бор също в комшията излетя с начална скорост барабар с корените. Тогава много къщи пострадаха от разкрити покриви. Може би 20-25% бяха без поражения. Като спря дъжда се качих на покрива на пристройката (кухненски бокс) да сменя и падналите керемиди щото идваше още дъжд. Жените ми слагаха по една в кофа и аз с въже от края на покрива си ги взимах. Имаше тъмни облаци, явно щеше да вали още, но бяха надалеч. Изведнъж чух кратък звук като от натоварен електропровод, изтряска една гръмотевица, аз ужас, а жените привикаха бягай от там, слизай веднага ... Но тогава още не бях сложил стиропора. Дано издържи на такъв вятър.
Голям проблем е и градушката, защото има леки вдлъбнатини. Стената е около 1,5 м над навес и е открита, със западно изложение и там дъждът и градушката падат косо като задуха. Ватата също ще лети. По-голямото тегло няма да окаже кой знае какво влияние при положение, че има ветрове и по над 200 км/ч, които обръщат коли и камиони, събарят сгради барабар с изолацията... Едно лято, жега, тихо, пушечето от цигарата ми вървеше право нагоре, бе никакъв вятър и сърбам кафенце докато чакам да ми измият колата на автомивка. Отсреща и малко надолу бензиностанция. От нищото се сви някаква вихрушка, вдигна ламаринения покрив с все железата, ферми, всичко от желязо, изтръгна го от земята. Гледаме покрива на 15-20 метра излетя, застана на място около секунда и беше запокитен в посока газстанция. Грохотът при падането му върху пътя беше много сериозен. Това беше покрив сигурно два тона, така че тая изолация винаги може да излети. Природа, но дано не ни стига че само това ни трябва.
marinn3011 - напреднал
ето снимка..... най-накрая успях да кача снимка когато всичко е готово (почти всичко обърнал съм прозорците но не съм снимал ) благодаря на всички за отговорите ........

Прикачен файл

иизолация.jpg
иизолация.jpg (87.79 KиБ) Видяна 541 пъти

Прикачен файл

изолация.jpg

Тема "Въпрос за изолация ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: