Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
шоп - майстор
Къщата ми е изолирана от над 10 години с 5 см стиропор. Основата бе едро пръскана циментова мазилка. Лепенето бе с по 6 кюфтета на лист стиропор плюс дюбели.
Финиша е силиконова мазилка от най-висок клас, а лепилото и шпакловката бе с фибри.
Какво мога да споделя след 10 години?

Всичко си стои на място, няма отлепено, паднало или спукано.

Обаче, лепенето на кюфтета не изолира въздуха под стиропора. Той си циркулира. Необходимо е 100% запечатване на фугите при цокъла и при стрехите иначе все едно няма изолация.

Ако сега правя топлоизолация, лепенето ще е с пяна, като всеки топлоизолационен лист ще е опенен по периметъра и един Х или W по средата.


дебелина на изолацията минимум 15, че и 20 см

Успехи на всички.
miroki - майстор
Като се учих да правя изолация, четох, че трябва освен "кюфтетата" да се направи и обиколен ръб по края.
И така и правех, дали има циркулация, не знам.
Налепих я директно върху тухлите, преди повече от 10 г. дюбели, грунд, мрежа, замазка и мазилка. Нямам проблемно място. Там където стърчи стиропора се сваля с шкурка.
И да се внимава на нивото на прозорците да няма ред. Трябва всички ъгли да са от изрязани парчета, както на снимката пунктира, да не се пукне фугата.
Изображение
шоп - майстор
Мироки, евала!
Много точно го написа. Много вазжен е обиколният ръб за да се премахне термопреноса.ъ
preslav - майстор
Знам поне 2 фирми във Варна, които слагат безшевна топлоизолация, не знам какъв точно е процесът, но два компонента се смесват и се нанасят със сгъстен въздух върху стената - крайният резултат е точно полиуретаново покритие на цялата стена. Нямам идея за цени, вероятно е по-скъпо от стиропор, но полиуретанът за сега е най-добрата изкуствена изолация. Разбира се всичко се финишира с циментови шпакловки, мазилки и т.н. декорации. Нямам никакви притеснения за дълговечността на полиуретана, а в добавка съвсем не е за пренебрегване тежестта на циментовите лепила - https://www.youtube.com/watch?v=aw8Jnwc0cyw някъде след минута и половина от клипчето се вижда какви излишни килограми се качват на конструкцията на къщата.
miroki - майстор
Е, килограмите са по-малко от обикновена мазилка. Иначе съм гледал клипове и за пяната. Ползват я за по-тесни и трудно достъпни места. Да не си играят да режат много. Както и при овали. Сигурно е добре, но трябва як майстор, че да не се освинят нещата. Има и раздуваща ине, чак толкова. Но не мога да ги коментирам, не знам обект с такива.
preslav - майстор
Не знам за какъв як майстор става дума, определено не съм такъв, но се родих откакто открих пяната, 2/3 от къщата направих с мацане на гребен, плескане, превъртане и страх кога и кое ще ми падне на главата (говоря за лепило на циментова основа) - с пяната нещата станаха за миг, 20 квадрата с рязане, скосяване (заради покрива), пасване и подпичкване, всичко това на височина 3-4 м. - половин ден.
miroki - майстор
Говоря за безшевната изолация от предния ти пост.
http://polyurethane.bg/bg/2010-07-06-17-10-40
radius - майстор
На тоя сайт сложили едни спорни графики и още по-спорни и неаргументирани твърдения. Напр. че ЕПС-а е с по-лоша ламбда от ватата.
preslav - майстор
miroki написа:
Говоря за безшевната изолация от предния ти пост.
http://polyurethane.bg/bg/2010-07-06-17-10-40
Повече от ясно е, че такова нещо не можеш да си направиш сам, но питането беше за дълговечност, в която аз нямам причина да се съмнявам - ако можех да си го позволя щях да си направя безшевна изолация, като не мога си лепя сам паната с пяна, ама в този живот май приключих с лепенето - споделям за да не се мъчат други, а на който му попила мукавата добре.
marinn3011 - напреднал
не ми е равна стената тук таме трябва пълнежи да правя... май пяната ще оставя или ще взема един флакон и по малко да слагам тук там.....
Иначе много мнения всичко различно направо ме объркахте :o :o :o

Тема "Въпрос за изолация ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: