Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
danislav_qmghp - напреднал
алуминиева гайка с вътрешен диаметър 5-6см се навива на болт (от стомана или пластмаса), а резбата е дълбока около 3-4 см. С какво лепило да намажа преди да ги навия тези работи, така че да не мръднат??.... трябва да стане много здраво, щях да ги заваря , но не мога да използвам алуминиев болт (гайката задължително трябва да е алуминий, а болта стомана или пластмаса)
Последна промяна от danislav_qmghp на пон юли 21, 2008 10:25 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Епоксидна смола. Но все пак, се съобрази с напъни, вибрации и тн. Тя е за неподвижни връзки подходяща. Тази смола при стягане се свива, но за резба не е проблем.
danislav_qmghp - напреднал
има напъни и вибрации колкото искаш........ и тва трябваше да спомена май :roll:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Значи забравяме за епоксидната смола. Има някакви "нови" неща като течен метал и тн. В автофорумите има информация.
griffin - майстор
Монтажен силикон :-)
докърпих си старата кола с такова чудо не мръднаха ламарините, мисля че на Содал си бях взел от една железария до нас съединението става относително еластично но здраво.
danislav_qmghp - напреднал
некви др идеи ?.........мисля , че монтажният силикон не е подходящ за случая.
joe007 - специалист
Поксипол или някое друго подобно,на Локтайтд има специално лепило за резби.Може и шплент,ако има начин.
Чаро - Акълия
локтайт ... виж само в документите дали става за алуминий, страшно е слагм по главини на камиони --не мърда даже при развиване е трудно... синьо, в червена бутилчица/тубичка
или шплент...... контра гайка .... :?
danislav_qmghp - напреднал
какво е шплент ? контра гайка не става
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Аз знам какво е шплент ама се чудя как ще да го точно в резбата.

Тема "Лепило за алуминий+стомана или пластмаса ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: