• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Става въпрос за куб с функцията на рекламна табела. Нагледен пример е това от една верига популярни обекти:
Прикачен файл:
95805-Lafki-vestnici-1[1].jpg
95805-Lafki-vestnici-1[1].jpg (86.64 KиБ) Видяна 1535 пъти
Идеята ми е да монтирам такъв куб на открито. С надписи по него и по възможност светещ (дори и слабо) - за да се вижда и на тъмно. Здраво и водоустойчиво - това се подразбира.

Някой занимавал ли се с нещо подобно? Досега не съм намерил някой да предлага или да иска да прави такова нещо. Рекламни агенции не съм обикалял много. Приемам всякакви идеи къде да търся или пък как да се измайстори най-лесно. Предварително благодаря!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
:-D Хем не си намерил, хем не си и търсил.... Какво всъщност питаш? КАК да си направиш или КОй да ти направи?

п.с. Нищо сложно няма в направата
n_a написа:
Хем не си намерил, хем не си и търсил
Невярно.
n_a написа:
Какво всъщност питаш? КАК да си направиш или КОй да ти направи?
И двете - според който на каквото може да отговори. Търся всякакви опции и смятам, че съм формулирал въпроса достатъчно ясно и грамотно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо ти трябва проект. Ако си насело няма да ти трябва съгласуване с общината. Ако не си насело,
е по-сложничко. След проекта. си търсиш или материали или изпълнител....
Въпросът ти изобщо не е зададен ясно и изчерпателно. Някой трябва да те хване за ръчичка и да те вои стъпка по стъпка.... Колко голям куб? Колко прозрачен? От отговорите на тези въпроси зависи конструкция, метериал....
В която и да е рекламна агенцийка ще ти го направят. Затова писах, че хич и не си търсил
И като не знаеш нищо и искаш нещо, се дръж по.... учтиво
zdravcho - специалист
Nicx написа:
...че съм формулирал въпроса достатъчно ясно и грамотно.
Абеееее не съвсем. Не казваш от къде си? Е как да те пратя при някой дето да ти свърши работа? Не казваш размери на куба, къде и как ще трябва да се монтира: челно на стена, върху покрив, под козирка, на някаква друга(готова)конструкция - асмалък, стълб, жере, парапет....? На открито ли ще е, на завет ли ще е, дъжд ще го вали ли, вятър ще го духа ли...? А надписите? ...че днес не си взех нито боба, нито кристалното кълбо
tarlyo - специалист
Ако подобно ти върши работа,се обърни към фирма за дограма за конструкцията. Рекламата - към рекламна къща.

Изображение
Първо, благодаря за отговорите дотук.
zdravcho написа:
На открито ли ще е, на завет ли ще е, дъжд ще го вали ли, вятър ще го духа ли...? А надписите? ...че днес не си взех нито боба, нито кристалното кълбо
Цитат от темата: "да монтирам такъв куб на открито. (...) Здраво и водоустойчиво - това се подразбира." Разбирам и приемам, че явно не съм бил изчерпателен за всичко, което си е мой пропуск, но иронията не я приемам и то при положение, че точно това съм го уточнил.

По останалите точки:
Размер не съм фиксирал - донякъде зависи и от това как ще се прави и колко ще ми излезе. Ориентировъчно - куб с дължина на страната (ръба) между 50 и 70 см.
Ще се монтира върху метална порта (дворна), отгоре. Във Варна. Портата е висока около 2,50 м. Отгоре не е равна, а с орнаменти, но мисля, че има къде да се захване.
Надписите - текста и дизайна са от мен. Не знам дали конструкцията ще позволява нещо повече от най-обикновен текст (както е при лафките). Иначе откъм файлове и векторни графики имам всичко и мога да направя каквото е нужно. Та да, търся самата "установка" (закрепен куб с подсветка), не брандиране и реклама от-до. В този ред на мисли, обмислях вариант да принтирам върху винил, който да опъна и увия върху скеле на куб (не плътен - само свързващи пръчки). Това ми изглежда като относително елементарен вариант, но по този начин подсветката няма как да стане от вътре и ефекта се губи.
zdravcho - специалист
Приемам забележката за моето недоглеждане.
За подсвета - Ако въпросната порта не е много далече от къщата аз бих оставил захранването в къщата и ще пусна подходящ кабел за 12V захранване за диоди. Така е по-безопасно от гледна точка на евентуално мокрене.
Nicx написа:
Та да, търся самата "установка" (закрепен куб с подсветка)
Това е правилният начин. Не че е невъзможно и сам да си го направиш ако много те сърбят ръцете, но си е занимавка, инструменти, материали, разни конструктивни решения. За какво да откриваш топлата вода. Във Варна не може да няма рекламна фирма която да ти предложи готово решение - или изработка по твое задание или да ти намерят нещо подходящо втора употреба което няма да се ползва вече. За това не мога да ти дам съвет, щот съм гъзлия :-D (от Бургас). Успех в начинанието :partyman:
Chefo77 - майстор
Свържи се с Явор от Пуулс, те работят с винили и тем подобни. Ако не може да го изработи, най-малкото може да те насочи кой да ти го направи.
burkov - специалист
На пазара има транслуцентен винил, който ще ти свърши работа. Но според мен, ще е грозно, защото колкото и да го опънеш, ще се виждат халките или джобовете за закрепяне. Аз ти препоръчвам да си изрежеш парчета плексиглас 3 - 5 мм и да им налепиш фолио. Тях вече можеш да си ги захванеш за всякаква конструкция. Кеф ти метална, дърване или каквтото можеш да си направиш сам.
  • 1
  • 2

Тема "Изработка на рекламен куб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: