Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Издислав - напреднал
Чираче написа:
Издислав написа:

Можеш ли да ....Поздрави
Чудно, защо не си избра ник ФИКИ?
Като се прибрах в България,беше точно излязла тази песен на Фики и аз се пукнах от смях като я чух.
А и имаше медиен шум и лавина от бъзици с Издислав и Фики...
Че затова... :)
Чираче - майстор
Издислав написа:

Че затова... :)
Ако това е песен, аз съм трамвай.
plamen6703 - майстор
И трамвай да станеш това пак няма да стане песен!
сръчен - специалист
Издислав написа:
сръчен написа:
Издислав написа:
Можеш ли да произвеждаш евтино малки метални кутийки?
Нямам инструмент за обработване на метал.С това което имам може би мага да правя нещо от дърво.
Можеш ли да сметнеш колко време и колко ще струва като труд и материали да се направи дървена декоративна каручка за цветя на двора?
Знам къде има търсене на такива извън България,стига да са направени добре и да могат да се разглобяват и сглобяват бързо и лесно с цел ниски транспортни разходи.
Поздрави
Мислил съм да правя каручки.Повечето които са в интернет не ми харесват.Прекалено са стилизирани.Примерно не ми харесват на някои колелата.Харесват ми колелата направени по технологията на истинските каруци.Но такова колело е много трудоемко за направа.Всяка спица се прави по отделно.Има много за напасване.Ще отнема много време от там ще стане много скъпо.Ще трябва зеге,банциг.За централната част струг.Ще трябват и други инструменти.Нямам ги.Също не зная за какви размери става дума.Но щом казваш ,че трябва да се разглобяват предполагам ,че трябва да са по едрички.В момента нямам условия за такова нещо."Работилницата" ми е малка,една стая с една маса и малко инструмент.Също трябва да е чисто.Когато има прахоляк излизам на терасата.Много претенции имам.Общо взето искам да правя с нищо нещо.Ама такова е.С такива ресурси разполагам в момента.Разбрах за воблерите.Това е нещо което мисля ,че мога да се науча да правя.Имам почти всичкия нужен инструмент.Малки са,може да се правят в помещението с което разполагам.Има някакъв пазар в България макар и не много голям.Но има нещо което ме спира.Не съм фен на риболова.Изобщо на лова.Обичам животните.Така ,че и те отпадат.
Чираче - майстор
сръчен написа:

.Така ,че и те отпадат.
Научи се да шиеш гоблени.
kolev_k - специалист
сръчен написа:
Издислав написа:
Можеш ли да произвеждаш евтино малки метални кутийки?
Нямам инструмент за обработване на метал.С това което имам може би мага да правя нещо от дърво.
Ами например кутии за тонколони,къщички за птички,кучета,градински масички,пейчици и столчета,софри( Остар. Ниска кръгла маса за хранене)трикраки столчета,етажерки,ъглови поставки за саксии и газена лампа.Абе фантазия требе.
Издислав - напреднал
сръчен написа:
Издислав написа:
сръчен написа:
Нямам инструмент за обработване на метал.С това което имам може би мага да правя нещо от дърво.
Можеш ли да сметнеш колко време и колко ще струва като труд и материали да се направи дървена декоративна каручка за цветя на двора?
Знам къде има търсене на такива извън България,стига да са направени добре и да могат да се разглобяват и сглобяват бързо и лесно с цел ниски транспортни разходи.
Поздрави
Мислил съм да правя каручки.Повечето които са в интернет не ми харесват.Прекалено са стилизирани.Примерно не ми харесват на някои колелата.Харесват ми колелата направени по технологията на истинските каруци.Но такова колело е много трудоемко за направа.Всяка спица се прави по отделно.Има много за напасване.Ще отнема много време от там ще стане много скъпо.Ще трябва зеге,банциг.За централната част струг.Ще трябват и други инструменти.Нямам ги.Също не зная за какви размери става дума.Но щом казваш ,че трябва да се разглобяват предполагам ,че трябва да са по едрички.В момента нямам условия за такова нещо."Работилницата" ми е малка,една стая с една маса и малко инструмент.Също трябва да е чисто.Когато има прахоляк излизам на терасата.Много претенции имам.Общо взето искам да правя с нищо нещо.Ама такова е.С такива ресурси разполагам в момента.Разбрах за воблерите.Това е нещо което мисля ,че мога да се науча да правя.Имам почти всичкия нужен инструмент.Малки са,може да се правят в помещението с което разполагам.Има някакъв пазар в България макар и не много голям.Но има нещо което ме спира.Не съм фен на риболова.Изобщо на лова.Обичам животните.Така ,че и те отпадат.
Да,мащаб 1:2 спрямо реалните.
Наистина за направата се изискват повече машини и материали.
Щом имаш ограничено място и машини,можеш ли да направиш нещо малко?
Като фигурки за шах например?
Един сет с животни,един сет с анимационни герои и т.н.?
Ще са бутикови и ще можеш да им искаш добри пари ако ги пуснеш в интернет.
Също и дървени детски играчки ,както от едно време - камиончета,коли и други.
Може би трябва да се ориентираш към нещо дребно като за начало.
сръчен - специалист
kolev_k нямам нужните машини за тези неща.
Издислав ако се правят на ръка ще отнеме много време.Ще трябва да им искам адски много пари.Мисля ,че няма да се купуват.За дървените играчки-мисля ,че изобщо не са популярни в България.Имам преки надблюдения.Като се прибирам минавам покрай магазин за такива играчки.До сега не съм видял вътре друг човек освен продавачката.Иначе съм виждал много готини.Вариант е.Може да се пробва,но не съм оптимист.
Така май няма да стане.Трябва да се сдобия с повече машинки.Електрически лък за резба,бормашина с която да направя стругче за дърво.Ренденца и др.
radius - майстор
Как искаш да обработваш дърво и да няма прах? Предполагам и аспирация няма да се ползва, защото е шумна.
шоп - майстор
Как побра колонна бормашина в стая?


:-D

Тема "Нещо което може да се произвежда?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: