Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Драги майстори! Моля ви да ми помогнете, защото заедно с един приятел решихме да инвестираме в една къща, но като за начало ще ни е необходимо да направим една хубава чешма, с корито, а и покрив. Намерихме си речни камъни - плоски, имаме цимент, а и смятаме да поръчаме тухли за градене. Но за да не хвърляме пари на вятъра би било хубаво да си имаме на идея как да подходим и как я направим. Сега въпросите, които ни вълнуват - Как да градим около тръбата на чешмата без да запушваме шахтата, тъй като разстоянието е доста малко? За коритото си имам лека представа как да го правя, но проблемът, е че не знаем как да направим така, че да не протича от всякъде, а само от определения за това канал? Хубаво канал, но как да го направим? Или хубаво ли би било, ако направим зида до половината на тръбата, а от там нататък да си остане така и да се прибегне към граденето на коритото ? Не знам, лично аз се обърках доста, но пък съм инат и искам да го направя. Целта е нещо подобно както е показано на снимката, но доста по малка постройка, а по голямо корито. Надявам се, че съм описал всичко достатъчно ясно, за да може да ми помогнете.
Прикачен файл:
cheshma1.jpg
cheshma1.jpg (31.9 KиБ) Видяна 1961 пъти
TheCharmedOne - помощник
За жалост не мога да ти помогна но пък идеята ви е супер.
maleeeestrax - специалист
Първо правиш калъп/кофраж/ във необходимата форма и после почваш зидарията като във бетона добавяш водно стъкло в съответната пропорция.След като стегне бетона примерно 3-4 часа махаш калъпа и чистиш фугите и така на няколко пъти . :rock:

Тема "чешма от речни камъни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: