Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
не знам дали темета е за този или друг раздел.
Та, ще монтирам най-обикновен простор, тип направи си сам, от винкел с куки :). Проблемът е там, че върху панела има налепена 10см изолация и се чудя какъв би бил най-надеждния начин за захващане на винкелите?
EDI - майстор
Ползвай този принцип на закрепване - http://napravisam.net/?p=1226 .
nautilus33 - майстор
Благодаря за бързия отговор. Сега само трябва да стискате палци да успея да ги открия в някои от тукашните магазини за стройтелни материали, че днес за пореден път ме изненадаха неприятно...
nautilus33 - майстор
Някой може ли да каже от кой магазин в София, близо до Централна гара или около центъра, мога да намеря такива, понеже имам път на там.
plamen6703 - майстор
Ако не намериш тези от линка, ползвай такива https://vimax.bg/dyubeli-10160.html
Stefan2000 - специалист
А ако и тези не ги намериш, режеш си тръбички около Ф15, дълги колкото е дебела изолацията.
Правиш отвори в панела Ф6.5, Набиваш тръбичките в изолацията и завинтваш с винтове за директен монтаж, с торксови глави. Най дългите са 180мм, и няма да мръднат.
kozl - майстор
Купи си анкери 6 или 8 мм диаметър и дължина 6+дебелината на изолацията+захвата на винкела и място за гайката. Осигури стоманени тръбички (дистанционери) с дължина равна на дебелината на изолацията. Като монтираш анкера, мушкаш тръбичката през изолацията докато опре в панела. Така като стегнеш винкела към анкера натисковото усилие ще се помеме от тръбата (дистанционера) и няма да смачка изолацията.
Понеже аз на простора съм окачвал и килими та пластмасовите дюбели до диаметър 10мм предполагам няма да удържат подобен опън.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Така и ще направя.
nautilus33 - майстор
Малко да раздвижа :) Пробих дупките, намерих винт с бюбел, набих дюбелите, обаче се оказа, че не мога да завия винтовете, понеже по магазините тук продават само такива за отверка. Та, завива до някъде и край. Поръчах да ми купят от друго място и се оказа, че новите са с бая по-дълги и ще трябва да пробивам по-дълбоки отвори. Въпросът сега е, да пробивам ли направо през набитите дзбели, или трябва да ги извадя по някакъв начин

ПП някой има ли представа колко са дебели външните стени на панелки, че дюбела трябва да влезе 15см в панела? Да не вземе да излезе от другата страна.
kozl - майстор
Като си набил пластмасовите дюбели, колко влезе в бетона и колко остана в изолацията? Какъв е диаметъра на дюбела какъв на винта? Колко са дълги винтовете и защо не потърси само винтове с други глави?
Ами аз не дадох съвет за дюбели, а за анкери. Иначе дюбели има Ф14 в комплект с яки болтове с глава шестограм.
По-добре е да извадиш дюбелите и после да пробиваш.

Тема "Захващане на простор към панел, през 10см изолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: