Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kozl - майстор
Розетките, които имах и кабелджиите ги демонтираха, бяха с винтчета само към оплетката (ширмовкато) на кабела. Всички връзки в розетката са екранирани с метална черупка. Но това са розетки купувани преди повече от 10 г.
Сега вече дали на пазара има качествени, фабрични розетки с F конектори вместо с винтчета :?
И не е ли по- добре вместо спор да се провери на практика :?
В ущърб на розетките в темата никой не писа да е доволен от някой вид розетка. Предавали сме хотели с розетки и то от по-евтините. Проблеми е имало, но след монтажите всички линии се проверяват и за влошения сигнал се търси и отстранява причината. Е верно, че са ползвани при по ниските честоти за транфер на аналогови канали, но розетките си стоят и до сега.
Пък и в моя дом кабелджиите директно са набедили и свалили розетките (нямаше ме там).
И понеже преди години като се чудех какви разетки да купувам и се спрях на два модела като избрах тези на Легранд. Другите, които разглеждах бяха кофти изработка, някои без екрани и дори да са били работоспособни аз вече съм ги отхвърлил заради външен вид.
hidrazin - майстор
kozl написа:
...Сега вече дали на пазара има качествени, фабрични розетки с F конектори вместо с винтчета :? ....
Сега розетки има каквито ти душа сака. За качеството не мога да гарантирам.
Обаче има и модулни - избираш с какво да ги накичиш.
Изображение
Изображение
В края на краищата на някоя розетка може да се изтърбуши скапаната букса и да се сложи един F-конектор.
Изображение
:partyman:
maleeeestrax - специалист
Тая розетка е извадена от филма-"Седморката на Блейк" :rock:

Тема "TV розетки - коя да избера?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: