• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
fbr - майстор
shotik написа:
Ако почнеш като начинаещ, едва ли ще ти дадат от първия момент работа, първо ще има запознаване с техника , с материали, ще почистваш, ще подготвяш, ще помагаш в пренасяне на материали и готови детайли, облепване на кантове, неща ,през които трябва задължително да минеш, за да може в последствие да конструираш и изработваш детайлите.
+1 Най-добрия курс е работата. Хващаш Jobs-а и си намираш най-подходящата за теб фирма, която търси начинаещи в мебелното производство. Ако работата не ти тежи, и не чакаш с нетърпение края на работното време, бързо ще тръгнеш нагоре по стълбата. В този бранш, качествените кадри не са в изобилие, и собствениците си ги кътат. Като се поошлайфаш, събереш някой друг инструмент и пари за по-масивните машини, може да помислиш за собствен бизнес, като през това време ще си изградил контакти и клиентела. След това пак изненада, първата година се работи за престиж и име, като не се очаква печалба от дейността. След втората година, вече живот и здраве, ще покаже ще я бъде ли, или не. Доста песимистично, но няма как, не очаквай цветя и рози.
burkov - специалист
Човека иска да се научи да държи чук и тесла, вие вече бизнес до живот му предложихте.
Нека някой от майсторите, който има време и желание, да го вземе на някой обект и да му покаже 2-3 неща, той после ще се пробва сам.
Да, търси се основата за работа като хоби. В момента съм програмист с вече изградена кариера, не смятам да ставам професионалист в тази област.
maleeeestrax - специалист
Супер значи ще ти се получат нещата.Аз съм професионален дърводелец повече от 20 години и искам да стана хоби програмист.Ще направим обмяна на опит. :rock:
shotik - майстор
Ето ,работата се получи , дано и двамата останете доволни от новите си хобита !
plamen6703 - майстор
kiriaka написа:
Благодаря! Курсове потърсих и след като не намерих достигнах до тази ми идея. Нещата които казваш ги разбирам, но просто при липса на курсове не видях друго решение. Иначе аз също се притеснявам, че след като съм толкова "неук" може да стане фал при работата с машини...
Това е блога на колегата bimbaeco от форума http://woodbg.blogspot.bg/ спокойно може да си направиш едно дистанционно обучение по дърводелство. Аз също като теб не съм дърводелец, реализирал съм се успешно в друга сфера, но дърводелството ми е голяма "краста". В този блог се преподава безплатно занаят. Млад си дано да можеш да оцениш какво значи безплатно обучение..
Този форум е пълен с потребители тип "лекета", които четат в интернет и се правят на спецове по електротехника и електроника, а са голи и боси в бранша!
В раздел "Дърводелство" дърводелците са пичове със златни ръце и умения. Виж постовете на колегата с блога, виж постовете на ЕДИ и Маврутчо, виж какво показват и други колеги дърводелци и дерзай... Имаш ли желание нещата ще се случат :partyman:
mavryt4o - майстор
Има в феисбук една хрупа ,,Чирак" за учене и предаване на занаят.Има интересни хора.Влизаш и се вписваш като чирак който се интересува от дърводелство.Ако ми беше по-наблизо бих ти помогнал в проектите ти с обурудвана работилница и знания до колкото имам :) Времето ми е кът но бих се радвал и аз да заразя някой.Само да кажа че таботя с масив такова ми е обурудването .
silent - майстор
Дядо ми беше коларо железар и дърводелец...цял живот това работеше...и в околията всички чакаха ред при него (не при техните местни майстори)за да им направи( поправи) каруцата да им направи бъчва буре или каца или просто да им разбичи трупите... беше самоук...никога никъде не е ходил да чиракува ....така че ако имаш желание момче особено сега при това изобилие на информация....и не си безкрайно глупав и смотан можеш да се развиваш в тази посока дори и само като хоби....
  • 1
  • 2

Тема "Работилничка под наем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: