• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Отдавна се каня да си купя кабел за да гледам филми от компютъра. Вчера си купих кабел от специализиран сервиз ,за тази цел.
Въпреки, че изпълних всички препоръки ,които ми дадоха в сервиза,не можах да получа на телевизора образи т.е нищо.
Моля,ако някой е имал подобен проблем,бих го помолил да ме посъветва!
С поздрав Караколев
preslav - майстор
akreditacia написа:
Здравейте,

Отдавна се каня да си купя кабел за да гледам филми от компютъра. Вчера си купих кабел от специализиран сервиз ,за тази цел.
Въпреки, че изпълних всички препоръки ,които ми дадоха в сервиза,не можах да получа на телевизора образи т.е нищо.
Моля,ако някой е имал подобен проблем,бих го помолил да ме посъветва!
С поздрав Караколев
Според мен бъркаш нещо в настройките - ползвал съм телевизор като монитор, но самият телевизор имаше тази опция. Ако си с лаптоп предполагам ще трябва да му зададеш, че имаш втори монитор. Не знам какъв е твоя случай и защо ти трябва специален кабел, в моя случай кабелът си е стандартен за връзка между компа и монитора.
toshetozaz - специалист
Какъв е този специален кабел?
kozl - майстор
Може би такъв:
Изображение
Щото HDMI не се считат за специални:
Изображение
DundyTheCroc - майстор
Хубаво е да кажеш какви изходи имаш на видеокартата и входове на телевизора първо. Модел на видеокартата и телевизора също са полезна информация ;)
plamen6703 - майстор
Като се стъмни се включват форумните врачки, има още модели кабели, които могат да се предложат за гледане на "филми" от компютъра и накрая все един ще вземе да познае /може и никой да не познае/ какъв е "специалния" кабел :lol:
nautilus33 - майстор
Да, най-добре да се кажат моделите на телевизора и изходите на видео картата. Иначе ако има HDMI изход на компютъра, го свързваш към ТВ-то(предполагам, че то има такъв вход) и после от настройките на компа избираш ТВ-то като монитор.

ПП Препоръчително е и ТВ и компа да са ти на един контакт/удължител, защото може да има смущения и други неприятни последствия.
gnt69 - майстор
akreditacia написа:
Здравейте,

Отдавна се каня да си купя кабел за да гледам филми от компютъра. Вчера си купих кабел от специализиран сервиз ,за тази цел.
Въпреки, че изпълних всички препоръки ,които ми дадоха в сервиза,не можах да получа на телевизора образи т.е нищо.
Моля,ако някой е имал подобен проблем,бих го помолил да ме посъветва!
С поздрав Караколев
И аз имах подобен проблем и си купих билет за кино и го гледах филма там и чак на 3Д. :partyman:
getzov - напреднал
Видеокартата ти трябва да подържа 2 монитора( т.е. телевизора и компютъра), отзад на компютъра трябва да имаш изход HDMI, това е интерфейсът, който пренася картина и звук, другото е компромиси и главоболия. Купуваш си един качествен кабел HDMI-HDMI и това е, моят е 10 м, обикаля стаята, и е с позлатени клеми, някъде около 60 лв беше , но нямам проблеми с битрейт или резолюция.
plamen6703 - майстор
Като се замисля назад във времето... повече от 15 години видеокартите поддържат два монитора :-D
  • 1
  • 2

Тема "Как от компютъра да гледам филми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: