Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте!
Тъй като нямам достатъчно място в апартамента, бих искала да поставя фризер в таванското си помещение. Тъй като лятото е много топло, а зимата студено, според близките ми това не е възможно. Бих искала да получа вашите съвети и идеи. Склонна съм да направя вътрешна изолация на помещението, ако това ще помогне. Блока има хидроизолация на тавана, ако това има значение. Благодаря предварително!
miroki - майстор
kitty71 написа:
Здравейте!
Тъй като нямам достатъчно място в апартамента, бих искала да поставя фризер в таванското си помещение. Тъй като лятото е много топло, а зимата студено, според близките ми това не е възможно. Бих искала да получа вашите съвети и идеи. Склонна съм да направя вътрешна изолация на помещението, ако това ще помогне. Блока има хидроизолация на тавана, ако това има значение. Благодаря предварително!
Ако лятото се отваря прозорче, ще става.
Динев - помощник
След кратка справка в ръководството за употреба на случаен фризер.
:arrow: Монтирайте уреда на място, където температурата на околната среда съответства на климатичния
клас, посочен в табелката с техническите данни на уреда:

Температура на околната среда
SN + 10 °C до + 32 °C
N + 16 °C до + 32 °C
ST + 16 °C до + 38 °C
T + 16 °C до + 43 °C

:arrow: Уредът трябва да се монтира далеч от източници на топлина, като радиатори, котли, директна
слънчева светлина и др. Уверете се, че въздухът може да циркулира свободно в задната част на
уреда.

С други думи, ако температурата и монтирането могат да се извършат в съответствие, ще работи. :) Разбира се, подобна справка, трябва да се направи и за фризера койте ще е на тавана. Може да се окаже че при него температурните граници са различни. :?
preslav - майстор
Динев написа:
След кратка справка в ръководството за употреба на случаен фризер.
:arrow: Монтирайте уреда на място, където температурата на околната среда съответства на климатичния
клас, посочен в табелката с техническите данни на уреда:

Температура на околната среда
SN + 10 °C до + 32 °C
N + 16 °C до + 32 °C
ST + 16 °C до + 38 °C
T + 16 °C до + 43 °C

:arrow: Уредът трябва да се монтира далеч от източници на топлина, като радиатори, котли, директна
слънчева светлина и др. Уверете се, че въздухът може да циркулира свободно в задната част на
уреда.

С други думи, ако температурата и монтирането могат да се извършат в съответствие, ще работи. :) Разбира се, подобна справка, трябва да се направи и за фризера койте ще е на тавана. Може да се окаже че при него температурните граници са различни. :?
Това което си цитирал вероятно е за хладилник с фризер, когато става въпрос само за фризер плюсовите температури изобщо не са задължителни.
Ако говорим за истински фризер, било то хоризонтален или вертикален, изолация на помещението не е нужна, в топло време ще работи по-дълго, в студено по-кратко, а когато в помещението стане (-18) градуса изобщо няма да работи.
С две думи (към питащата) слагай си фризера на тавана и на съветниците си покажи най-дългия от всички пръсти на дясната ръка, ако на лявата е по-дълъг покажи него!
Динев - помощник
:? Хмм вярно че беше първия който ми попадна и сега още един проверих Liebherr.
Максималинте температури са същите, но все пак и за минимална пише:
Безупречната работа на уреда е гарантирана до минимална околна температура от 5°C.
maleeeestrax - специалист
Фризер от студ не се страхува. :rock:
valyodalgia - напреднал
Здравейте, и на мен ми предстои същата процедура. Искам да сложа фризер ракла на навана на стара кооперация. Но там зимата температурите падат под нулата , а лятото се качват чувствително. Та молбата ми е като го пробвате този вариант да споделите резултата. За сега го отлагам , че не може да мине през вратата на тавана и трябва да се кърти.

Тема "Фризер в таванско помещение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: