Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Бат Иво - специалист
Здравейте! Търся схема на свързване на фурна Беко 2100 с времево реле и термо реле.Фурната е с шест степенен ключ.
Ключа беше нагорял и го смених. Сега работи , но не изключва терморелето. Когато проследих кабелите се оказа , че така е свързано (т.е.изолирано) Преди мен "намайстор"е проверявал за аварията ...в последствие сам установих и смених ключа с оригинален. Сега работи , но не и регулатора на температурата. Пуснах тока през него както според мен трябва да бъде , но работи 15 сек.и изключва ...включва и отново....
Затова търся схема за да разбера дали и той е за смяна.Благодаря предварително! :?
maleeeestrax - специалист
Точно за Беко не знам дали ще намериш но пиши в гугъл -схема на свързване на термостат на печка- и ти излиза принципна схема която ще ти свърши работа.
www.google.bg/search?q=схема+на+свързва ... 66&bih=659
:rock:
plamen6703 - майстор
Бат Иво написа:
Сега работи , но не изключва терморелето. Когато проследих кабелите се оказа , че така е свързано (т.е.изолирано) Преди мен "намайстор"е проверявал за аварията ...в последствие сам установих и смених ключа с оригинален. Сега работи , но не и регулатора на температурата. Пуснах тока през него както според мен трябва да бъде , но работи 15 сек.и изключва ...включва и отново....
Затова търся схема за да разбера дали и той е за смяна.Благодаря предварително! :?
По схемата може да видиш как е свързан, но не и да разбереш дали е изправен терморегулатора :) Щом е бил "изолиран" значи е дефектен. Купуваш един нов терморегулатор и го сменяш :wink:
Бат Иво - специалист
Проблема е ,че печката има и времеви таймер и термо реле. И двете трябва да прекъсват захранването. Само , че незнам как са били свързани последователно на фазата преди ключа или единия прекъсва нулата , другия фазата. Часовника в момента е преди ключа и прекъва фазата .Тук сигурно е така не е пипано.Но терморелето е някакси извън веригата не прекъсва нищо . Много странно .
plamen6703 - майстор
Това изобщо не е проблем, че печката има таймер и терморегулатор...прекъсват фазата...
hidrazin - майстор
Няма такова нещо като схема на това "нещо". Лекува се симптоматично. :-D
И двете прекъсват фазата преди ключа.
:partyman:
Бат Иво - специалист
Благодаря! И аз така мисля , ама да питам...значи термото е заминало...то и ключа там е нагорял дето влиза кабела от релето. :partyman: :partyman:

Тема "Схема на фурна Беко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: