Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
nеwage - специалист
Здравейте!
Изгледайте това филмче и дайте идеи как можем да приложим заземяването в нашия бит. Например, аз си мисля как мога да направя заземяващи обувки, заземяваща подложка за спане.
hidrazin - майстор
:-D Благодаря! Отдавна не бях се хилил така. Май още не мога да спра... :lol: :lol: :lol:
И онова форумче - там да не би да са ги избирали с конкурс за малоумници?
Я изгледай това. Тези не само са смешни ами и опасни за другите хора.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1PxA0ZAP-t4[/youtube]
:partyman:
maleeeestrax - специалист
Този филм ме покърти.Излиза че всеки човек ще живее по-добре ако си наръга 60см. парче медно желязо фи 70 в гъза и го свърже със земята.Може и така да е ама как ще се движим като ти е заземен гъзъ? :rock:
plamen6703 - майстор
nеwage написа:
Здравейте!
Изгледайте това филмче и дайте идеи как можем да приложим заземяването в нашия бит. Например, аз си мисля как мога да направя заземяващи обувки, заземяваща подложка за спане.
Образно казано проблема е само в главата ти... Ако ти помага да се "заземиш" просто го направи в главата си :wink:
Chefo77 - майстор
Първото изречение трябва да те накара да се замислиш за достоверността на всичко в тази тема. Никога не съм знаел, че ракът, диабетът и сърдечните заболявания са автоимунни ...
romanpm - майстор
Медното " желязо някои си го носят без да усещат и като минат през "някоя месомелачка после мълчат ! / Като мен ;) Като ходим на тия "лайлонови подметки , спални и т н имате ли представа колко е статиката ? Някой да ходи бос освен на плажа ?
radius - майстор
Очаквайте и новия хит в подовите настилки - ламаринен под, естествено - заземен.
zz_stefanov - майстор
romanpm написа:
Медното " желязо някои си го носят без да усещат и като минат през "някоя месомелачка после мълчат ! / Като мен ;) Като ходим на тия "лайлонови подметки , спални и т н имате ли представа колко е статиката ? Някой да ходи бос освен на плажа ?
Че се напълни със некачествени изкуствени материи, които са в дрехите, обувките и завивките, че влияят на комфорта ни е факт, но чак пък да заземяваме нещата у дома, айде стига. Качествените материи не трупат статично електричество, но май рядко ги купуваме, а и няма инфо по въпроса. След като купим нещо, тогава разбираме що са стока е. :)
nеwage - специалист
Нищо чудно, че нещата в България са на такъв хал. Преди да давате компетентно мнение, запознахте ли се с поне едно от научните изследвания върху заземяването на хора, като това https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265077/ ?

Такива досега има над 20, всичките публикувани в научни издания, с подробни статистики и данни. Но тук е пълно с професори и специалисти, които бързат да дават мнение без да знаят за какво става дума. Вероятно някои дори не са гледали филма.

Такива хора са като шопа, който като видял за пръв път жираф в зоологическата градина и отсякъл: е те таквоа животно нема, оти е невъзможно.
zz_stefanov - майстор
Знам едно място където потенциалът ми ще бъде точно равен на земния, но се надявам да не влизам скоро там. :)
Айде, като си напред с материала, като как виждаш живота със повсеместното заземяване около теб? Щото за да се отведе статичното електричество, а и това предизвикано от индукция си трябват проводящи материи. Има такъв текстил, примерно. Но дай да видим: столчета, маси, теракот... Мания си е от всякъде :)

Тема "Заземяване в бита - решение на много здравословни проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: