Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте
Търся помощ
Дадоха ми монофазен ел.двигател 2 кв. 2920 оборота , производство от бившата СССР.
Някой би ли ми казал как да го свържа . В кутията излизат 4 жици , на които пише П1 П2 С1 С2 .На капака на кутията няма схема.
Благодаря предварително.
hidrazin - майстор
С1 С2 - работна намотка
П1 П2 - пускова намотка
Повече - като напишеш и модела на двигателя.
:partyman:
Мерси колега че се опитваш да ми помогнеш
на табелката пише(пише на руски)
двигател асинхронъй
1ф тип АЗЛБ-32-2 N
1920 об.м. 50 гц КПД 69 процента
ГОСТ 183-66
hidrazin - майстор
Е то какво да се опитвам? И двигателя вероятно е АОЛБ а не АЗЛБ както си написал.
И вероятно е 2920 оборота а не 1920 оборота както си написал...
И вероятно е от дърта, много дърта руска пералня.
Пуска се без кондензатор - само пусковата намотка се включва за кратко.
Свързването на пусковата определя посоката на завъртане.

Изображение

Обикновено за пускането се използва ключ тип "РИГА".

Изображение

:partyman:
Корекциите които си направил си прав.Допуснал съм грешки в писането.
БЛАГОДАРЯ ти много колега . Пуснах ел. двигателя.
Извинявам се, че пиша в темата.Малко помощ при свързването на ел.двигател 2.2kW, монофазен.От капачката не става нищо ясно, защото е от трифазен мотор(така е произведен явно).Табелката се вижда 220V и другите параметри, но не виждам да има капацитет.Може и аз да съм в грешка.Виждат се и кабелите от предишното свързване, но не мога да ги разгадая.Моля за помощ.
ИзображениеИзображениеИзображение
plamen6703 - майстор
Капацитета не се вижда, но като се прочете даден въпрос и се разбира дали задалият въпроса има капацитет да се справи като му се даде отговор :wink: При теб е по-добре да потърсиш и намериш някой, който това му е работата и знае как да свърже правилно електромотора и "капацитета" към мотора.
Като го гледам на снимката, че все едно го е влачи пороя, по-добре не рискувай да се пробваш сам. Знам, че ще се втурнат една камара жичкаджии да ти дават безсмислени съвети, но по-добре дай на някой ел.техник 5 лв. да ти свърши работа и си свиркай! :partyman:
Цитат от Уикипедия ,,Идеалният кондензатор се характеризира с една постоянна величина, наричана електрически капацитет и измервана във фаради. Капацитетът е отношението на електрическия заряд на всеки от проводниците към потенциалната разлика между тях.”.Моля за конкретни отговори, ако някой има справочници със старите модели ел.мотори или тяхните параметри.Модела се вижда от снимката.За моя капацитет съфорумниците да не се притесняват.
Последна промяна от lubovan на пон юни 04, 2018 11:15 pm, променено общо 1 път.

Тема "Свързване на монофазен ел.двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: