Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Гост - специалист
Lisko написа:
Пласмасовите държат бе! Например тоя, дор до 35 кг.
E, държат, ама е пластмаса, в която навиваш винт за дърво... Друго си е металния, с метричен винт и резба, на която да можеш да разчиташ...
Както и да го закрепи за стената- няма къде да отиде. Това да не е "Рубин 714" ...?
muhala - майстор
Внимавай да не стане бау.
Цели профилите и стягай с такива крепежи. Трябва ти инструмент за тях. С такива съм монтирал курнизи и лампи у нас.
Изображение

Изображение
maleeeestrax - специалист
Прекрасна снимка!!!!!Сега се надявам да почнат да мислят в правилната посока. :rock:
Lisko - майстор
Надявам се да не е у форумец тази случка, защото имаме откровен идиотизъм.
Дюбелите за които аз говоря, освен че изрично си пише на тях, но и всеки човек с основно образование би трябвало да може да съобрази че здравината им се дава при тангенциално към стената натоварване. В случая с издънката по-горе, телевизора е закачен на (може би разтягаща се) стойка така че усилието вече въобще не е само тангенциално. Създава се един много неприятен лост.
Тоя телевизор на снимката надали е повече от 25 кила и дори само с два пластмасови дюбела, ако е закачен с малко здрав разум вероятността да падне от стената е никаква в сравнение със собственика му примерно да падне по стълбите.
Avas_co - майстор
Тия металните дюбели-анкери са много добро нещо.
Само искам да питам има ли някаква драма ако се ползват без специалния тул, че нямам, а и баш пък в моя случай не ми е нужен, че ...
Проблем ли е просто да се стяга ?
zemo - напреднал
55'' виси на метални пеперуди, на единичен картон без проблем втора година.
muhala - майстор
Avas_co написа:
Тия металните дюбели-анкери са много добро нещо.
Само искам да питам има ли някаква драма ако се ползват без специалния тул, че нямам, а и баш пък в моя случай не ми е нужен, че ...
Проблем ли е просто да се стяга ?
Инструмента не е евтин, а и не си струва за един път да го купуваш.
Аз лично преди да си купя инструмента пробвах с винтоверта. Проблема, е че целия крепеж започва да превърта и със събчетата си рони картона. Може да пробваш направо да изтеглиш с клещи главата на винта. След като изтеглиш винта по който и да е начин го развиваш, слагаш каквото имаш да окачваш и завиваш пред нещото, което се окачва.

Ето тук https://www.youtube.com/watch?v=Cr-LxcP ... tu.be&t=76 един неандертал показва нагледно, как НЕ СЕ ПРАВИ. Това не съм аз.

Тук https://www.youtube.com/watch?v=7mpcer0QzW8 са показали как правилно се монтират крепажите.
Струват около лев бройката. Гледай цялата цилиндрична част да отговаря на дебелината на картона!
Ако си от София може да ти услужа с инструмента.
Здравейте, повдигам темата тъй като имам подобен проблем.
Моя роднина ме помоли да монтирам стойка за 32 инчов телевизор на стената ѝ (единичен гипсокартон) и аз направих грешката да не погледна, че включените дюбели в комплекта не са за картон, а за тухла/бетон. Та сега имаме три дупки на 7-8 см от ЦД профила, от които извадих дюбелите. Днес в магазина ми дадоха едни пластмасови дюбели, които не са нито охлюви, нито пеперуди, но щом влязат се разтварят подобно на пеперудите. КАзаха ми да ползвам същите дупки, после стойката и винта + шайба. Другият ми вариант е за профила, но нямам винтоверт и не знам след пробиването с бургията дали въобще ще успея да ги навия с отвертката.
Ако и сегашния вариант с тия дюбели не стане ще се прежаля да взема метални пеперуди и да ги сложа за картона от другата страна на профила, като ще си взема и клещи за тях (видях ги по 20 лева някъде) и след това ще ги подаря на баща ми (занимава се с картон, но сега сме в обтегнати отношения и не съм му звънял за съвет, но и той самият няма такива клещи, ще са му от полза, надявам се).
Та според Вас достатъчно стабилно ли ще се получи при вариант с пеперуди но не в профила, а само в картона? Телевизорът не е тежък, макс 3 кила да е, стойката е нещо от сорта и тя.
muhala - майстор
Има и друг вариант... дупчиш стената през картона. слагаш дюбел в стената и завиваш със спилка като за скоба (има ги в различни размери). Надяваш една тръбичка с необходимата дължина на шпилката, чака, че да заравни с катрона и стягаш.

Изображение

Тема "Телевизор окачен на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: